whatsapp kayaşehir istanbul
Kayaşehir Facebook

 • Başakşehir’den Özür Ziyareti
  Başakşehir’den Özür Ziyareti
 • Medipol Başakşehir: Özür dileriz
  Medipol Başakşehir: Özür dileriz
 • Medipol Başakşehir futbolcuları gazetecilere saldırdı
  Medipol Başakşehir futbolcuları gazetecilere saldı
 • Medipol Başakşehir’in Derbi Zaferi
  Medipol Başakşehir’in Derbi Zaferi
 • Başakşehir maçı final olabilir mi?
  Başakşehir maçı final olabilir mi?
 • Başakşehir’de Büyü Bozuldu
  Başakşehir’de Büyü Bozuldu
 • Avrupa Güreş Şampiyonası’na Türkiye damgası
  Avrupa Güreş Şampiyonası’na Türkiye damgası
 • Başakşehir amatör kulüp yeni stadı
  Başakşehir amatör kulüp yeni stadı
 • ‘Diriliş Ertuğrul’ geleneksel sporlara ilgiyi artırdı
  ‘Diriliş Ertuğrul’ geleneksel sporlara
 • Okullara Spor Malzemesi Desteği
  Okullara Spor Malzemesi Desteği
Çay Sohbetlerinin adresi Oyakkent oldu
Çay Sohbetlerinin adresi Oyakkent oldu
Başakşehir Belediyesi’nin vatandaşla sorunları yerinde ve istişare ile çözmek ve iletişimi sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği Çay Sohbetlerinin üçüncüsü Oyakkent 2. Etap’ta gerçekleşti. Başakşehir Belediyesi tarafından vatandaşlarla etkin ve yüz yüze iletişim...
22 Eylül 2013 19:14
Font1 Font2 Font3 Font4

Başakşehir Belediyesi’nin vatandaşla sorunları yerinde ve istişare ile çözmek ve iletişimi sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği Çay Sohbetlerinin üçüncüsü Oyakkent 2. Etap’ta gerçekleşti.

Başakşehir Belediyesi tarafından vatandaşlarla etkin ve yüz yüze iletişim kurmak, çay ve simit eşliğinde paylaşım ortamı oluşturmak amacıyla projelendirilen Çay Sohbetleri, Oyakkent 2. Etap Sitesi’nde devam etti. Belediyenin iletişim merkezi de sohbet alanında iletişim noktası oluşturarak vatandaşın taleplerini ve başvurularını aldı.

Çay ve simit ikramlarının yer aldığı sohbet programında, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ilçe sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti, sorularını yanıtladı.

Başakşehir’in farklı mahallelerinde ve belirli periyodlarla devam edecek olan Çay Sohbetlerinin üçüncüsüne, Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Başkan Yardımcıları Haluk Dikbaş, Fazlı Korkut, Bedri Sinan Gül, Kurum Müdürleri ve birçok site sakini katıldı.

Ulaşım Başakşehir’in en büyük sorunu

Site sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mevlüt Uysal; Çay Sohbetlerinin amacını anlattı. Uysal; “ Vatandaşla birlikte oturup varsa sorunları yerinde ve acilen çözmek için bir masanın etrafında toplanmayı düşündük. Bu masanın etrafında dostluk ve paylaşımda gelişsin istedik. Bu sohbetlerimiz belirli aralıklarla devam edecek.”dedi.

Başkan Uysal, ,Başakşehir’deki en büyük ve önemli sorunun ulaşım problemi olduğunu belirterek; “Başakşehir’de her yerde genelde tek problem var: Ulaşım problemi. Ulaşım deyince hep biz metro gelince çözülecek dedik. Metro kendi başına bir çözüm değildi. Geçtiğimiz günlerde İETT ile yaptığımız toplantının ardından, şu anda ring seferleri için 50 tane otobüs konuldu. Ayrıca sizin talepleriniz doğrultusunda Oyakkent ve Onurkent’in içinden geçecek ayrı bir hat talep ettik.“ dedi.

Oyakkent’e kütüphane sözü

Başakşehir’in önemli bir kısmının sitelerden oluştuğunu ve sitelerin özel mülkiyet alanı olduğunu söyleyen Başkan Mevlüt Uysal; “Buna rağmen biz belediye olarak, sitelerin içindeki çocuk oyun parklarında eksik olanlar için sıfırdan, var olanların bakımlarını, spor aletlerinin bakımlarını yapıyoruz eksik varsa tamamlıyoruz. Mevsimlik çiçekler, yeşil alanlarda budama ve kuruyan ağaçların bakımını yapıyoruz.“ dedi.

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından vatandaşlarla soru cevap kısmına geçildi. Vatandaşlar Belediyeden ve Uysal’a isteklerini dile getirerek sorular sordular. Oyakkent sitesi sakinlerinin sorularını cevaplayan Başkan Uysal, Oyakkent sakinlerinin altyapısını yaptığı kütüphane binasını tamamlama sözü verdi.

İletşim merkezi vatandaşın ayağına geldi

Çay ve Simit sohbetlerin yapıldığı alanda kurulan iletişim merkezinde vatandaşların her türlü sorun ve talepleri ile ilgili online irtibata geçilerek yüz yüze görüşmeler yapıldı, kayıtlar alındı, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Yine kurulan Online Belediye Kent bilgi sistemi sayesinde vatandaşlar hizmet binasına kadar yorulmadan belediye bünyesinde faaliyet gösteren Beyaz Masa’ya yaptıkları İş-kur kayıtları, başvuru sonuçları, destek kart başvuruları gibi tüm başvurularını anında yapabildiler.

Vatandaş Çay Simit Sohbetinden memnun

Oyakkent 2. Etap site sakinleri ise bu proje ile Başkanla birebir iletişim kurdukları ve çözülmesi gereken sorunları anlatma fırsatı buldukları için mutlu oldu.

Engin Demirdoğan; Başkanımızı görmek ve sohbet etmek için geldim. Burada insanlarla iç içe olması, Başkan Uysal’ı
yanlarında hissetmesi çok güzel bir şey. Tebrik ediyorum bu yüzden. İletişime geçip burada site sakinleri mikrofonu alıp düşüncesini dile getirdi. Ne kadar güzel.

Metin Sarıoğlu, Çok beğendim bu uygulamayı. Sıkıntılarımız belli bu da karşılıklı konuşma halledilip başka da sıkıntılar varsa konuşuldu, Başkanımız elinden geldiğince cevaplamaya çalıştı.

YurdanurDölsan; Çok beğendim bu projeyi. Başkanın insanlara değer verip onların yanına kadar hem de simit ve çayla gelmesi çok güzel. Çok başarılı bir uygulama Çay Sohbetleri. Ancak bu kadar olabilirdi.

Etiketler: , , ,
.....

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa

Kayaşehir İstanbul