2 ‘köysel dönüşüm’ projesi tamamlandı

Son Güncelleme: 2 Aralık 2017 - 2:09 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, köylerde sağlıksız ve kimliksiz yapıların ortadan kaldırılarak yöresel mimari ile geleneksel köy yaşamının birleştirileceği ‘köysel (Kırsal) dönüşüm’ çalışmaları kapsamında örnek iki köyü tamamladı.

2'köysel dönüşüm' projesi tamamlandı

Yapı İşleri Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, köy nakli, köy toplulaştırması, köy gelişme alanı ve afet nedeni ile parçalanmış köylerin bir araya getirilmesi projesi kapsamında, 24 ilde bulunan 90 köyde iskan çalışmaları devam ediyor.

Güneş enerjili binaTüm binaların güneş enerjili, yalıtımlı ve çevre dostu olarak yapılmasını planlayan Bakanlık, bu iskan çalışmaları kapsamında, yıl sonuna kadar yapımı öngörülen 4 bin konuttan yaklaşık 750 konutun hak sahiplerine teslim edilmesini hedefliyor. Bakanlığın, 2018 hedefinde ise köylerde bir milyar 71 milyon 599 bin lira proje bedelli 4 bin 500  yeni konutun inşası yer alıyor.

Bu kapsamda örnek köyler olan Kütahya’nın Aslanapa ilçesine bağlı Kureyşler ile Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Gücüksu’daki çalışmalar tamamlandı. Köyler meydanından evlerine kadar yapıldı. Bakanlığın diğer köylerdeki çalışmaları kapsamında Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı Susuz, Karaman’ın merkez ilçesine bağlı Güldere, Bolu’nun Göynük ilçesi Himmetoğlu köyünde de çalışma yapılacak.


2 ‘köysel dönüşüm’ projesi tamamlandı ile Benzer Yazılar:

2 Aralık 2017 Saat : 2:09

2 ‘köysel dönüşüm’ projesi tamamlandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir