2018’de yatırıma tam gaz devam

Son Güncelleme: 6 Aralık 2017 - 11:41 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, 2018’in pozitif bir yıl olacağının altını çizerek, “2017’de 9 projede 13 milyarlık değer oluşturduk. 2018’de de tam gaz yatırımlara devam edeceğiz” dedi.

2018’de yatırıma tam gaz devam

Türkiye’nin en büyük yatırım ortaklığı Emlak Konut GYO 64 yıllık deneyimiyle gayrimenkul sektörüne yön vermeye devam ediyor. Emlak Konut yatırımlarıyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum; “2017 yılı içerisinde ihale ettiğimiz 9 proje ile yaklaşık 13 milyar liralık bir değer oluşturma başarısı gösterdik. Oluşan bu değerleri hem ülkemize hem de sektörümüze olan güvenin göstergesi olarak görebiliriz. Sektörün öncü firmalarından biri olarak bu güveni sürdürebilmek adına çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” diye konuştu.

DEV ŞEHİR PARKI

Murat Kurum, hayata geçirilen projelerle ilgili şu bilgileri verdi: “Üstlenmiş olduğumuz misyonumuz ve her geçen gün geliştirdiğimiz vizyonumuzla sadece konut inşa eden bir firma olarak ilerlemiyoruz. Bugüne kadar İstanbul ve Anadolu’muzun birçok şehrinde tamamlanan ve devam eden olmak üzere toplamda 43 okul, 1.168 derslik, 9 kreş, 10 sağlık tesisi ve 22 adet cami inşaatı gerçekleştirmiş olmamız bunun en güzel örneklerinden biri. Bugün sadece Başakşehir ilçesinde, Kuzey Yakası adını verdiğimiz bölgede konutlarımızla beraber 380 bin metrekarelik dev şehir parkını inşasına devam ederken, otel, okul, sağlık tesisi, cami ve kent meydanı gibi birçok faaliyet alanının da inşasını gerçekleştiriyoruz.”

ALTERNATİF FİNANSAL ENSTRÜMAN GEREK

Gelişmiş ülkelerde mortgage kredilerinin Türkiye’nin aksine çok düşük faiz oranlarıyla verildiğinin altını çizen Murat Kurum, “Ülkemizde mortgage ile ticari kredinin arasında çok fark yok. Devletimiz ile sürecin iyileştirilmesine dair görüşmeler yapıyoruz. Farklı finansal enstrümanlar geliştirmek ve alternatif modeller geliştirme adına faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

Murat Kurum, Türkiye’de her kesim için yapılacak çok fazla iş olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Geçtiğimiz ekimde son 9 yılın en büyük ihracat rakamına ulaştık. Tüm dünyanın sıkıntı yaşadığı bir ortamda ivmeli bir şekilde büyüme göstermeyi sürdürüyoruz. Yıl sonu büyüme beklentileri için bugün yüzde 6-7 gibi önemli büyüme oranları konuşuluyor. 2017’de Çin ve Hindistan’dan sonra en çok büyüme gösteren ülke Türkiye oldu. Bunu başarmak görüldüğü kadar kolay değil. Ülke olarak bu büyümeyi sürdürülebilir kılmak adına sektörümüzün ve piyasaların daha gayretli olup daha rahat koşullara erişmesi gerekiyor.”


2018’de yatırıma tam gaz devam ile Benzer Yazılar:

6 Aralık 2017 Saat : 11:41

2018’de yatırıma tam gaz devam Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir