3. havalimanı projesi Irak petrolleri kadar değerli

Son Güncelleme: 20 Şubat 2014 - 10:23 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, ‘İstanbul 3. Havalimanının Irak petrol rezervleri kadar değerli olduğuna dikkat çekti.3. havalimanı projesi Irak petrolleri kadar değerli

‘ Güney Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (GASAM) Başkanı ve bu arada AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin mahkemece verilen yürütmeyi durdurma kararı ile gündemde olan İstanbul 3. Havalimanının Irak petrol rezervleri kadar değerli olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin AK Parti iktidarına kadar jeostratejik güç ve zenginliğini kullanamadığını dile getiren Şahin, Türkiye’nin Kanal İstanbul ve 3. Hava Meydanı projeleriyle dünya hava ve denizcilik erişimi üzerinde “güçlü bir hegemonya” oluşturacağını dile getirdi. Şahin, şunları söyledi: “Kanal İstanbul, Bosphorus ve Çanakkale boğazlarıyla beraber Türkiye, dünyanın en stratejik üç su yoluna sahip olacaktır.


İnşa edilecek dünyanın en büyük havalimanına inen her uçak, Kanal İstanbul’dan geçen her bir gemi ücret ödeyecek, Doğu ile Batı, Kuzey ile Güneyi birbirine bağlayan Türkiye, bu jeostratejik önemi ile en az petrol kadar değerli bir zenginliğe sahip olacaktır.Türkiye tarihinde ilk kez Asya ile Avrupa’yı Kuzey ile Güney’i birbirine bağlayan jeostratejik ehemmiyetini bir zenginlik ve güce dönüştürüyor. Türkiye’nin Hava Meydanı ve Kanal İstanbul projeleri ile jeostratejik konumunu güç ve zenginliğe dönüştürmesi Irak’ın petrol rezervleri kadar değerlidir.”

3. havalimanı projesi Irak petrolleri kadar değerli ile Benzer Yazılar:

20 Şubat 2014 Saat : 10:23

3. havalimanı projesi Irak petrolleri kadar değerli Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir