3. Köprü konut fiyatlarını % 90 artırdı

Son Güncelleme: 21 Şubat 2017 - 11:45 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

3. Köprü inşaatının başlamasından bu yana köprü güzergahındaki konut fiyatlarının yüzde 90 arttığı belirtildi.

3. Köprü konut fiyatlarını % 90 artırdı

3. Köprü olarak da anılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, yapımına başlandığı 2013’ten beri geçtiği güzergâhtaki konutların fiyatlarını artırırken, son 3 yıl içinde köprü güzergahındaki satılık konut metrekare fiyatları, Arnavutköy-Hadımköy Mahallesi’nde yüzde 89.9, Çatalca’da yüzde 55.7, Sarıyer’de yüzde 17 ve Beykoz’da yüzde 77.5 oranında yükseldi..

‘ARTIŞ DEVAM EDECEK’

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün tamamlanıp ağustosta hizmete girmesiyle de bölgede metrekare fiyatları geçen yıla göre arttı. Habertürk’te yer alan habere göre, Çatalca’da satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 4.9 artarak ortalama 2 bin 223 lira oldu.

Sarıyer’de ise satılık konutlarda metrekare fiyatı geçtiğimiz yılın ocak ayına oranla yüzde 17.8 arttı ve ortalama 10 bin 701 lira olarak belirlendi. Köprünün Anadolu yakasında konut fiyatlarını en çok etkilediği bölge ise Beykoz oldu.

Beykoz’da satılık konutların metrekare fiyatı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 42.9 attı. Satılık konutların metrekare ortalama fiyatı da 9 bin 32 liraya ulaştı. TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, önümüzdeki dönemde bağlantı yollarının da tamamlanmasıyla bölgede tekrar bir değer artışının yaşanacağını öngördüğünü söyledi.


3. Köprü konut fiyatlarını % 90 artırdı ile Benzer Yazılar:

21 Şubat 2017 Saat : 11:45

3. Köprü konut fiyatlarını % 90 artırdı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir