3 milyarlık projede ‘bahçe’ye geçtiler

Son Güncelleme: 30 Kasım 2017 - 10:02 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

MESA, Artaş, Kantur-Akdaş ve Öztaş ortaklığıyla İstanbul Halkalı’da 3 milyar lira yatırımla yükselen Tema İstanbul projesinde yeni bir konut projesi satışa çıktı.

3 milyarlık projede'bahçe'ye geçtiler

Tema İstanbul Bahçe adı verilen yeni konut etabında, 363 daire bulunuyor. 3 Temmuz 2013’te lansmanı yapılan Tema İstanbul projesinin 1.5 milyon metrekarelik arazide 3 bin 531 konutun yanı sıra alışveriş, ticari ve sosyal alan ile temalı eğlence parkından oluşuyordu. Temmuz 2015’te bu konutlar teslim edildi ve projede yaklaşık 14 bin kişinin yaşadığı bir bölge oluştu.

Konutlarda yaşamın başladığı projede Karayolları Genel Müdürlüğü, Avrupa Transit Karayolu’ndan (TEM) geçen sürücülerin gözlerinin takılabileceği gerekçesiyle Tema World’ün yerinin değiştirilmesini istemişti. Tema World’ün yeri arazide başka bir alana kaydırılırken, onun yerinde Bahçe etabı yükselmeye başladı. Tema İstanbul’un Bahçe etabı, geniş teraslı ve balkonlu daireleriyle dikkat çekerken, her katta 2 daire yer alıyor. 500 milyon lira yatırımla inşa edilen Tema İstanbul Bahçe’de büyüklükleri 79 metrekare ile 216 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere 363 daire yer alıyor. Dairelerin metrekaresi lansman dönemine özel 5 bin 200 liradan başlıyor. Projede dairelerin teslimleri 30 Haziran 2019 olarak planlanıyor.

100 MİLYON YOLA HARCIYOR

Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, Tema İstanbul’un yapımına 2013 yılında başlayıp, 2015 yılında bitirdiklerini belirterek, bu proje ile yalnızca konut inşa etmekle kalmayıp, çevredeki yol, eğitim kurumu gibi ihtiyaçları da karşıladıklarını söyledi. Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya da bulunduğu çevrenin yol, köprü, alt-üst geçit çalışmalarını ortaklık olarak üstlendiklerini belirterek, “Bugüne kadar 33 milyon lira harcadık. Devam eden çalışmalarla toplam 100 milyon lirayı yollar için harcayacağız. Yapılması gereken 4 adet alt geçit ve köprü daha var. Ayrıca metro istasyonuna da katkı sağlayacağız. Hedefimiz bölge trafiğini rahatlatmak. E6’ya bir bağlantı oluşturmak için de çalışmalara başladık” diye konuştu.

Kantur-Akdaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur da projenin masterplan ile başlamasının önemine dikkat çekti.


3 milyarlık projede ‘bahçe’ye geçtiler ile Benzer Yazılar:

30 Kasım 2017 Saat : 10:02

3 milyarlık projede ‘bahçe’ye geçtiler Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir