3.Siyer yarışması başlıyor - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

3.Siyer yarışması başlıyor

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri arası 3. Siyer Yarışması başvuruları 16 Şubat 2014 Pazar günü sona eriyor.

Buna bakmak ister misiniz.
3.Siyer yarışması başlıyor
Son Güncelleme :

15 Şubat 2014 - 17:17

tanıtım ekle

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri arası 3.Siyer yarışması başvuruları 16 Şubat 2014 Pazar günü sona eriyor.İlçede faaliyet gösteren 7 Bilgievine kayıtlı 4.5.6.7 ve 8.sınıf öğrencilerinin başvurabileceği yarışmanın genel sınavı 23 Şubat 2014 Pazar günü yapılacak.

Bu sene 3. sü yapılacak olan Siyer Yarışması’nın başvuruları Bilgievlerine yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler kayıtlı oldukları Bilgievi sekreterliğine bilgi ve kayıt form doldurarak kayıt yapabilirler.

5000 öğrencinin katılması bekleniyor

Dereceye girenlere çeşitli ödüllerin verileceği yarışmaya bu sene 5000 öğrencinin katılması bekleniyor. Bilgievleri arası düzenlenecek olan yarışmada için 23 Şubat 2014 Pazar günü Saat 10.00’da Bilgievlerine yakın okullarda ‘Genel Sınav’ yapılacak.

Bilgievi öğrencilerinin sabırsızlıkla beklediği Siyer yarışması için hazırlıklar tamamlanmak üzere. Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatını öğrenmelerini sağlamak, bir yandan da öğrendiklerini pekiştirmek için yapılan yarışmada, öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesini, toplum içinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini, hızlı ve doğru karar verebilmelerini ve centilmence yarışabilme kabiliyetlerini geliştirerek kendilerine güvenmelerini amaçlanıyor. Öğrenciler, Bilgievleri Siyer Kulübü ile Hz. Muhammed’in (s.a.v) hayatı hakkındaki birçok bilgiye ulaşabilen öğrenciler, insanlar için üstün ahlak örneği olan Hz. Peygamber’in hayatını kronolojik olarak ünitelere göre öğrenebiliyorlar. Kulüp çalışmasında ayrıca eğlenerek öğrenme modelini uygulayan Bilgievleri bilgi yarışmaları ile bilgilerini yarıştırıyorlar.

Bu yıl 3. sü düzenlenen bilgi yarışmasında öğrencilerin ilgisi her sene daha da artıyor.

Sınavlar nasıl yapılacak?

Siyer Yarışmasının ilk aşamasında Bilgievlerine kayıtlı 4.5.6.7 ve 8. sınıfta okuyan tüm öğrencilere yönelik genel sınav yapılacak. Dereceye giren öğrenciler arasında her Bilgievi’nde ayrı bir sınav yapılacak. Bu aşamada başarılı 3’er yarışmacı kendi Bilgievini temsilen 23 Mart’ta Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Bilgievleri Arası 3.Siyer yarışması finalinde yarışmaya hak kazanacak.

Finalistlere özel eğitim kampları

Sınavlara hazırlanan öğrenciler; Peygamberimiz’in doğumu, çocukluğu, gençliği ve dönemin önemli olaylarından derlenen sorular ile Efendimizin hayatını ayrıntılı öğrenme fırsatı bulacaklar.

Dereceye girerek finalde yarışmaya hak kazanan yarışmacılar ise, final gününe kadar çeşitli programlar ile hazırlanacaklar. Eğitmenlerin eşliğinde farklı mekânlar da yapılacak eğitim programlarında öğrenciler, hem öğrendiklerini pekiştirecek hem de yeni bilgilerle yarışmaya hazırlanacaklar. Ayrıca alanında uzman eğitmenlerde öğrencilerin motivasyonunu artırıcı etkinlikler gerçekleştirecek.

Ödüller, bu senede Kültürel gelişimi hedefliyor

3. Siyer Yarışmasının ödülleri öğrencilerinin yeteneklerine katkıda bulunacak. Yarışmada dereceye giren öğrencileri; Dizüstü Bilgisayar, Tablet, Fotoğraf makinesi, çeyrek altın ve mansiyon ödülleri ile birlikte ve daha birçok sürpriz hediyeler bekliyor.

Buna bakmak ister misiniz..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.