‘Akıllı Bisiklet’ yaygınlaşıyor

Son Güncelleme: 12 Temmuz 2016 - 9:06 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSPARK tarafından hayata geçirilen “Akıllı Bisiklet” uygulamasının yoğun ilgi görmesi üzerine kent genelinde yeni hatlar için kollar sıvandı.

'Akıllı Bisiklet' yaygınlaşıyor

İSPARK’tan yapılan açıklamaya göre, ilk olarak Kadıköy–Kartal arasında kurulan ve bu yıl Florya–Yeşilköy hattının da eklenmesi ile Anadolu ve Avrupa yakası sahillerinde vatandaşların hizmetine sunulan akıllı bisiklet kiralama sisteminin yoğun ilgi görmesi üzerine yeni hatlar için kollar sıvandı.

Kadıköy–Kartal arasında 14 istasyonda 140, Florya–Yeşilköy arasında 5 istasyonda 60 bisiklet ile hizmet veren akıllı bisiklet kiralama sistemi yeni açılacak hatlar ile kent genelinde yaygınlaştırılacak.

İstanbulluların vazgeçilmezi haline gelen ve vatandaşlar tarafından sayısının artırılması yönünde yoğun talep gelen akıllı bisiklet projesi için yeni hatlar oluşturulacak. Öncelikli olarak mevcut Kadıköy–Kartal ve Florya–Yeşilköy arasındaki hatlarda durak ve bisiklet sayısını artırmayı hedefleyen İSPARK aynı zamanda yeni güzergahlar için çalışmalarına hız verdi.

İSPARK, Kadıköy–Kartal hattını yeni açılacak, Tuzla–Kartal arasındaki hat ve Bostancı–Kadıköy merkez arasındaki hat ile entegre ederek Kadıköy merkezden, Tuzla’ya uzatmayı planlıyor. İSPARK bu hat üzerinde 36 istasyon ve 360 bisiklet ile hizmet vermeyi hedefliyor.Benzer bir entegrasyon projesini Avrupa Yakası içinde düşünen İSPARK, Florya–Yeşilköy hattını Avcılar–Küçükçekmece ile Ataköy–Bakırköy arasında kurulacak yeni hatlar ile birleştirmeyi planlıyor. Bu güzergah üzerinde de 20 istasyon ve 230 bisiklet ile proje vatandaşların hizmetine sunulacak.

Ayrıca Florya Caddesi’nde 5 istasyonda 70 bisiklet ve Emirgan sahil yolunda 3 istasyonda 50 bisiklet ile projeyi yaygınlaştırmayı hedefleyen İSPARK, tüm bu çalışmalar tamamlandığında kent genelinde 69 istasyon ve 760 bisiklet ile vatandaşların hizmetinde olacak.

Bisiklet Yolu

Açıklamada görüşlerine yer verilen İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut, sağlıklı yaşamın vazgeçilmez unsuru, çevre dostu ve şehir içi ulaşımın alternatif aracı olan bisikletin daha yaygın kullanılabilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Akıllı bisiklet kiralama sistemine olan yoğun ilgiyi memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Korkut, bisiklet yolları üzerinde kurdukları akıllı bisiklet kiralama sistemi ile bisiklet severlere daha kaliteli ve güvenli bir hizmet sunmak için çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı.


‘Akıllı Bisiklet’ yaygınlaşıyor ile Benzer Yazılar:

12 Temmuz 2016 Saat : 9:06

‘Akıllı Bisiklet’ yaygınlaşıyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir