Allah İnancını Çocuklarımıza Aşılamalıyız

Son Güncelleme: 13 Şubat 2013 - 1:09 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Prof. Dr. Sefa Saygılı, Başakşehir Kültür Merkezi’nde “Çocuk ve Allah” isimli söyleşisiyle  yer aldı.

Allah İnancını Çocuklarımıza AşılamalıyızPsikiyatri uzmanlığının yanı sıra kamu sağlığında eğitsel yayın ve çalışmalarıyla bilinen Prof.Dr. Sefa Saygılı,  gelişim çağındaki çocuklara Allah ile çocuk arasında ki bağın nasıl kurulması gerektiği, çocukların Allah’ı nasıl kavradığı ve nasıl öğretilmesi gerektiği konusunda ebeveynlere bilgi verdi.

Çocuklar Ebeveynlerinin Hayatını Örnek Alır

Prof. Dr. Sefa Saygılı, Bu bağın doğru kurulmasının, çocukların psikolojik gelişimlerini etkileyecek yaklaşımlar sergilenmesi ile olacağının altını çizdi. Saygılı ; çocukların rol model olarak ebeveynlerini örnek aldıklarını, bu dönemde  birçok soru sorarak  hayatı kavramaya çalıştıklarını ifade ederek bu dönemin çok önemli olduğunu söyledi.

İnancı kuvvetli insanlar daha az sağlık sorunu yaşıyor, daha çabuk iyileşiyor

Çocuklarımızın dünyaya tertemiz geldiğini hatırlatan Saygılı, İlerideki yaşamlarında sorunlar yaşamamaları için Allah inancını onlara doğru aktarmakla yükümlü olduğumuzu kaydetti.  Ayrıca  İnancı kuvvetli insanların sağlıklarını muhafaza ettiklerine , anksiyete vb. ruhsal sorunları daha az yaşadıklarına dikkat çeken Prof. Dr. Saygılı söyleşinin sonlarına doğru, salonu dolduran dinleyicilerin sorularını alarak onları da yanıtladı.


Allah İnancını Çocuklarımıza Aşılamalıyız ile Benzer Yazılar:

13 Şubat 2013 Saat : 1:09

Allah İnancını Çocuklarımıza Aşılamalıyız Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir