Alt geçitlere İstanbul manzaraları döşeniyor

Son Güncelleme: 2 Kasım 2016 - 6:39 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, alt geçitlerini renklendiriyor. İstanbul’da ilk defa gerçekleşecek olan çalışmaya, Beyoğlu’nda başlandı.

Alt geçitlere İstanbul manzaraları döşeniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında, Beyoğlu Sütlüce Halıcıoğlu Köprüsü’nün alt geçidi İstanbul’un sembolü olan mekanların temsili resimleriyle donatıldı. İstanbul’da ilk kez yapılan çalışmayla, Sütlüce alt geçidinin cephesi Haliç ve Boğaz manzaralarıyla kaplanıp, ışıklandırılarak görsel bir şölene dönüştürüldü.

Çalışmanın sona ermesinin ardından, İstanbul’u temsil eden Ayasofya, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Haliç, Boğaziçi Köprüsü, Topkapı Sarayı, Sultanahmet gibi mekanların resimlerini alt geçit duvarlarında gören vatandaşlar, kısa süreli de olsa gözlerini dinlendirebildi.

Kompozit kaplama üzerine resmol boya baskıları ile yapılan sanatsal tasarım yüksek teknolojiyle üretiliyor. Alt geçit duvarlarına önceden konulan mekanik ankraj üzerine, işinin ehli uzmanlar tarafından tek tek itinayla puzzle gibi yerleştirilen sistemle, alt geçitler daha ferah, renkli ve görsel bir mekan haline dönüştürülüyor.


Alt geçitlere İstanbul manzaraları döşeniyor ile Benzer Yazılar:

2 Kasım 2016 Saat : 6:39

Alt geçitlere İstanbul manzaraları döşeniyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir