Amatör Kulüpler Stadı açılışa hazır

Son Güncelleme: 2 Ağustos 2017 - 8:59 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir amatör kulüpler stadında sona gelindi. Başakşehir Belediyesi tarafından ilçedeki amatör kulüpler için Şamlarda yapımı devam eden ‘Amatör Kulüpler Stadı’ndaki çalışmalarda sona yaklaşıldı. Amatör Kulüpler Stadı açılışa hazır

%85’i tamamlanan ve Eylül 2017’de açılması hedeflenen stada Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olan Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik’in ismi verilecek.

Başakşehir Belediyesi ilçedeki amatör kulüplere desteğini sürdürüyor. Şamlar Mahallesi’nde inşası tamamlanmak üzere olan stad, aynı anda grup antrenman ve grup müsabakalarına uygun olarak inşa ediliyor. Stadda 90×45 m’lik bir saha ve 92×50 m ebatlarında antrenman sahası yer alıyor. 4 adet takım soyunma odasının da yer aldığı stadda 1 bay 1 bayan hakem odası bulunuyor. 1400 kişilik tribünü olan stadda 3 antrenör odası ve 2 antrenman sahasının kullanımı için de soyunma odası yer alıyor. Maçları izlemeye gelen misafirlerin araç park sıkıntısı yaşamamaları için ise 150 araçlık otopark alanı inşa edildi. Toplu ulaşım güzergâhında yer alan stada, rakip taraftarların birbirleri ile temasa geçmeden girişi ve çıkışı sağlanabiliyor.

“Şehit polis Erdem Özçelik’in ismi verilecek”

Başkan Uysal, yeni stadın isminin Beşiktaş’taki terör saldırısında şehit olan Komiser Yardımcısı Erdem Özçelik’in isminin verilerek isminin yaşatılacağını belirterek, “Başakşehir her alanda olduğu üzere sporda da ivme kazandı. Spor parklarımızla başlattığımız çalışmalarımızı amatör kulüpler stadımızla devam ettiriyoruz. Stadımız ilçedeki amatör kulüplerin ilk ve tek stadı olacak. Amatör kulüplerimiz daha önce çevre ilçelerin statlarını kullanıyorlardı artık kendi ilçelerinde antrenman ve maçlarını yapabilecek” şeklinde konuştu.


Amatör Kulüpler Stadı açılışa hazır ile Benzer Yazılar:

2 Ağustos 2017 Saat : 8:59
  SPOR

Amatör Kulüpler Stadı açılışa hazır Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir