Anne olan kadınların % 40’ı işten ayrılıyor…

Son Güncelleme: 12 Ekim 2017 - 10:26 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Anne olan kadınların % 40’ı işten ayrılıyor…
0 Paylaşımlar

Danone Türkiye Entegrasyonu Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu, Danone Türkiye ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER), “İyi ki Annem Çalışıyor” adlı farkındalık kampanyası ile çalışan annelerin iş hayatlarına devam ederek kendileri  ve aileleri için yaratacakları değer konusunda toplumsal bilinç oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, “İşten ayrılmış annelerin % 60’ı işi bıraktıklarında çalışmayı özlüyor, bu süreçte kendilerine ve çocuklarına istedikleri zamanı tam olarak ayıramıyor” dedi.

Anne olan kadınların % 40'ı işten ayrılıyor...

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Çuhadaroğlu, Danone’un dünyada faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde cinsiyet  çeşitliliğini ve kadının güçlendirilmesini desteklediğini belirterek, “Türkiye’de kadınların istihdam ve iş gücüne katılım oranlarının artırılmasına büyük önem veriyoruz. ‘Çalışan Annelerin İşe Dönüşü Araştırması’na göre kadınların çoğu, % 40’ı hamilelik döneminde veya çocuk doğar doğmaz işten ayrılıyor” diye konuştu.

Kısır döngü yaşanıyor

Çuhadaroğlu, “Anneler işi bıraktıkları ilk dönemde bir rahatlama yaşadıklarını ifade ediyor. En önemlisi hem çocuğa hem de kendilerine ayıracak bolca zamanları olduğunu düşünüyorlar. Fakat belli bir noktadan sonra ev içindeki hayatın kısır döngüsünün yorucu olmaya başladığını düşünüyorlar” dedi.

Türkiye gibi büyümekte olan ülkelerde kadınların istihdama katılımının büyük önem taşıdığını belirten KAGİDER Başkanı Sanem Oktar ise şunları söyledi: “Eğer ülke olarak hedeflerimize varacaksak, çocuklarımız ve onların çocukları kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye’de yaşayacaksa; ülke nüfusunun yarısının, yani kadınların potansiyelinden de yararlanmak zorundayız.”


Anne olan kadınların % 40’ı işten ayrılıyor… ile Benzer Yazılar:

12 Ekim 2017 Saat : 10:26

Anne olan kadınların % 40’ı işten ayrılıyor… Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir