Anneler kimsesiz çocuklar için örüyor

Son Güncelleme: 26 Kasım 2015 - 1:10 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir’de çocuklarını eğitim alması için bilgievine getiren anneler, kimsesiz çocuklara yardım amacıyla kazak ve atkı örüyor.

Anneler kimsesiz çocuklar için örüyor

Başakşehir Belediyesi bünyesinde çocuklara yönelik ücretsiz eğitimler veren Şahintepe Bilgievi’nde, örneğine az rastlanılacak bir sosyal sorumluluk projesine imza atıldı. Bilgievi anneleri kursa giden çocuklarını beklerken belediyenin verdiği malzemeler ile kimsesiz çocuklar için hırka, kazak ve atkı örüyor. Başakşehir Belediyesi, yardımsever annelerin el emeklerini Çocuk Esirgeme Kurumu’na hediye edecek.

Çocuklar dersteyken annelerde boş durmuyor

Yaklaşık bir ay önce başlatılan yardım kampanyasında bir hayli yol kat edildi ve çok sayıda el işi ürün tamamlandı. Kimsesiz çocuklar için başlatılan proje kapsamında örgü ipi ve gerekli malzemeleri temin eden Başakşehir Belediyesi, şefkatli annelerin büyük rol üstlendiği yardım kampanyasına destek oldu. Projeye dahil olan yardımsever anneler, çocuklarının dersi devam ederken hem örgü yaparak vakit geçiriyor hem de kimsesiz çocukları sevindirmek için çaba gösteriyor.

“Örgü örmek sizden hayata dönüştürmek bizden” sloganıyla bir araya gelen Bilgievi anneleri, öğretmen Zeynep Salman liderliğinde örgü örüyor. Salman, kadınların bekleme süresini örgü örerek değerlendirdikleri için çok mutlu olduklarını dile getirerek, “Kadınlar, çocuk esirgeme kurumuna yapacakları ziyarette ördükleri giysileri kurumdaki kimsesiz çocuklara hediye edecek. Bazı kadınlar örgülerini eve götürüp orada devam ediyor. Bu proje sayesinde Başakşehir ile kimsesiz çocuklar arasında bir bağ kurulacak, bunun için hepimiz sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Çocuk esirgeme kurumundaki çocuklara yardım edecek olmanın heyecanını yaşayan Başakşehirli kadınlar ise belediyeye hem çocuklarına müzik, resim, okuma, satranç, edebiyat gibi dersleri ücretsiz sunduğu hem de boş vakitlerini faydalı bir şekilde değerlendirme fırsatı sağladığı için teşekkür borçlu olduklarını dile getirdi.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen yardım kampanyasına dahil olan Lalizer Yücal, “Buradaki bilgi evine iki kızım geliyor. Onları beklerken ne yapabiliriz diye düşündük ve Zeynep hocamız böyle bir fikir verdi. İhtiyaç sahibi çocuklara gideceği için çok mutluyuz” diye konuştu. Bir başka veli Sibel Baş ise, “Elimden örgü işi geliyor zaten yaptım birkaç tane, yine yapmaya devam edeceğim. Ben şuana kadar atkı yaptım, kız çocukları için bandana yaptım” dedi.


Anneler kimsesiz çocuklar için örüyor ile Benzer Yazılar:

26 Kasım 2015 Saat : 1:10

Anneler kimsesiz çocuklar için örüyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir