“Annemle Kitap Okuyorum”

Son Güncelleme: 31 Ocak 2015 - 10:31 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Beleyesi Bilgievleri farklı etkinliklere imza atmaya devam ediyor.

Kuruluşundan bu yana düzenlenen etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleriyle ismini her alanda duyuran Başakşehir Bilgievleri, “Annemle Kitap Okuyorum” projesiyle yine farkındalık oluşturmayı başardı.

"Annemle Kitap Okuyorum"Başakşehir İlçesi’nde bulunan tüm bilgievlerinde okulların tatil olmasıyla birlikte başlayan proje, çocukların anneleriyle bir arada kaliteli vakit geçirmesini sağlıyor. Bilgievine gelen tüm öğrenci ve anneleri kapsayan proje, haftanın yedi günü 1 saatlik zaman diliminde gerçekleşiyor.

Annelerden yoğun ilgi

Sömestr tatiline girilmesiyle birlikte başlayan projede çocuklar anneleriyle birlikte bilgievlerinin kütüphanesine gelerek istedikleri kitapları seçiyor. Etkinlik sonunda kaydı alınan kitaplara ertesi gün devam edebiliyorlar. Böylelikle annelerin rol model olduğu etkinlikte, çocuklar kitap okumaya daha istekli devam ediyor. Annelerin yoğun talebi üzerine tatil boyunca devam edecek olan kitap okuma etkinliği, okulların açılmasıyla birlikte hafta da iki gün olacak şekilde planlanacak.

Etkinliği daha eğlenceli hale getirmek adına okuma saatinin sonunda çocuklar arasında org ve saz eşliğinde sandalye kapmaca etkinlikleri düzenleniyor. Etkinlikte lolipop, kek ve çay gibi küçük ikramlarda bulunuluyor.

Aileler ve çocuklar projeyle ilgili duygularını dile getirdi;

Ceylan Ünlü; “Kızım ve oğlum bilgievine gidiyorlar tüm etkinliklerinden çok memnunuz. Her fırsatta kitap okumaya çalışırım, çocuklarımda çok severler ama burada bir arada olmak ayrı bir mutluluk bu projeyi düşünen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Ayşe Aydın; “Bilgievi’ni sadece bu etkinlik olarak değil genel olarak değerlendirmek ve memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Çocuğum okuldan kalan tüm boş vakitlerini burada değerlendirsin istiyorum. Oğlumla tatil için bir etkinlik düşünüyordum böyle bir fırsat verilmesi bizim için çok iyi oldu teşekkür ediyoruz.”

Sultan Katman; “Takdir edilecek bir etkinlik ve uzun süre devam etmesini istiyorum. Çocuklarımız artık anneyi babayı örnek alıyorlar bu yüzden onlara değer bireyler olmalıyız. Keşke okullarımızda böyle projeler üretse çünkü okumak zihnimizi aydınlatıyor. İkiz çocuklarım var bilgievine devam eden buradan aldıkları bilgiler edindikleri tecrübeler beni çok mutlu ediyor.”

Bilgievi öğrencisi Alpaslan Katman; “İkizimle bilgievine devam ediyoruz ve etkinliklere katılıyoruz ilk defa annemde bize katıldı bundan çok mutluyuz.Hep birlikte kitap okumak çok hoşuma gitti diyebilirim.”

Bilgievi öğrencisi Ömer Tırınk; “Bilgievinde çok eğleniyorum. Bu etkinliği duyunca da hemen anneme haber verdim ve birlikte katıldık. Ben zaten evde de kitap okumayı çok seviyorum ama annemle birlikte okumak daha çok hoşuma gitti.”


“Annemle Kitap Okuyorum” ile Benzer Yazılar:

31 Ocak 2015 Saat : 10:31

“Annemle Kitap Okuyorum” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir