Anonymous hacker grubu Yunanistan’a savaş açtı!

Son Güncelleme: 10 Ekim 2017 - 9:49 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Anonymous, Yunanistan’ın resmi veri tabanlarına yönelik gerçekleştirdiği saldırılarla Atina’nın birçok resmi belgesini ve yazışmasını ele geçirdi.

Anonymous hacker grubu Yunanistan'a savaş açtı!

Son dönemde internet dünyasındaki saldırıları ve ifşaları ile gündeme gelen Anonymous grubu bu kez hedef tahtasına Yunanistan’ı yerleştirdi. Geçtiğimiz saatlerde Yunanistan’ın resmi veri tabanlarına yönelik gerçekleştirdiği saldırılarla uluslararası hacker grubu Atina’nın birçok resmi belgesini ve yazışmasını ele geçirdi.

Yunanistan medyasına göre, Anonymous Yunanistan Merkez Bankası’nın birçok belgesini internet ortamında yayımlandı. Yunan medyasında yer alan bilgiler, internette yayınlanan belgelerin çok büyük bir dönemi kapsadığını göstermekte. Erişime açılan belgelerin en eskileri 2000’li yılların başına ait. Anonymous’un ilk etapta 10GB’lık bir bilgiyi kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

Yunanistan Merkez Bankası’na yönelik saldırı öncesinde Anonymous isminden söz ettiren yeni bir saldırı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta sonu internet üzerinden borçlarını karşılayamayanların taşınmaz mallarının açık arttırmaya sunulduğu platform grubun saldırısına uğradı. Saldırı sonrasında ilgili resmi site devre dışı kaldı.

Saldırılar nedeniyle Yunanistan makamları kırmızı alarma geçerken Yunanistan Polisi’nin ilgili birimleri ve Yunanistan istihbaratı özel araştırmalar gerçekleştiriyor.

ANONUMOUS’UN SON AÇIKLAMALARI

Gelinen noktada Anonymous hangi nedenlerden dolayı Yunanistan’ı hedef tahtasına koyuyor? Grubun son açıklamaları bu soruya yanıt veriyor.

Anonymous’a göre kemer sıkma politikaları ve sert ekonomik tedbirler neticesinde Yunanistan devleti artık vatandaşlarına temel hizmetleri sunacak durumda değil. Anonymous bu durumu “kabul edilemez” olarak görürken, Yunanistan halklarına dönük eylemlerin “cezalandırılmasının” vaktinin geldiğini vurguluyor.


Anonymous hacker grubu Yunanistan’a savaş açtı! ile Benzer Yazılar:

10 Ekim 2017 Saat : 9:49

Anonymous hacker grubu Yunanistan’a savaş açtı! Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir