Araç göstergelerini tek ekrana topluyor

Son Güncelleme: 9 Ekim 2017 - 12:48 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Dünya otomotiv devlerine multimedya teknolojileri üreten Daiichi Elektronik Genel Müdürü Ömer Akdeniz, Türk mühendisler ile geliştirilen 2 teknoloji projesinin müjdesini verdi.

Araç göstergelerini tek ekrana topluyor

Firma olarak iki önemli proje hakkında çalışmalar yürüttüklerini belirten Daiichi Elektronik Genel Müdürü Ömer Akdeniz, “Yeni hedefimiz gösterge paneli, multimedya ünitesi ve klima kontrol ünitesinin tek bir ekranda toplanarak tıpkı Tesla modeli gibi bir teknolojiyi otomotiv firmalarına sunmak. Bunun üzerine çalışmalarımız başladı.

Bu projede TÜBİTAK’a bağlı alt projeler de gerçekleştiriyoruz. Bunun yanısıra Avrupa Birliği’nin de bu konuda destek fonları var. İkinci projemiz ise bütün dünyanın şu anda konuştuğu araçtan araca iletişim teknolojisi. Bu projeyi ise Ford Otosan ve Galatasaray Üniversitesi’nin de katkısıyla yürütüyoruz ve bu çalışmayı çok önem veriyoruz. Araçtan araca iletişim projemiz önümüzdeki 2 senelik süreçte yürürlüğe girmiş olacak” dedi.

Bursa’da iş ortakları ile buluşan Daiichi Elektronik geliştirdiği multimedya ve yazılım teknolojilerini iş ortaklarının beğenisine sundu.


Araç göstergelerini tek ekrana topluyor ile Benzer Yazılar:

9 Ekim 2017 Saat : 12:48

Araç göstergelerini tek ekrana topluyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir