Atm Hırsızları Başakşehir’de Oturuyor

Son Güncelleme: 14 Nisan 2016 - 1:55 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

İstanbul Beylikdüzü’nde iki kişilik bir çete 286 Kişinin banka ve kredi kartlarına kopyalayarak 40 bin 384 lira harcayan gerçekleştirdi.

Atm Hırsızları Başakşehir'de Oturuyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü siber suçlarla mücadele şubesi ekipleri Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi’nde 286 kişinin banka ve kredi kartlarını kopyalayan ve toplam 40 bin 384 lira harcayan iki suçluyu gözaltına aldı. Suçlular çıkardıkları nöbetçi mahkemede ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu yöntem Türkiye’de uygulanan 15 ayrı dolandırma yöntemlerinden birisi
Beylikdüzü ilçesine bağlı Adnan Kahveci Mahallesi’nde oturan çok sayıda halk bir süre sonra kredi ve banka kartlarından habersiz çekimler yapıldığını söyleyerek Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı siber suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü’ne suç duyurusunda bulundu. Polisler yaklaşık üç ay bu kişileri yakalamakla iz sürdü ve tüm ATM’leri kamera yerleştirerek bunların bütün görüntülerini inceledi. İncelemenin ardından şebekeyi tespit etti ve yakaladı.
Siber suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü çalışanları zanlıların Başakşehir ve Küçükçekmece illerinde oturduğunu ve buraları operasyon düzenleyerek bu kişileri yakaladı. Yaptıkları aramada kişilerin üstlerinden 2 adet kart kopyalama aparatı 2 adet kamera düzeneği 2 adet kart kopyalama aparatı sökmek için kullanılan Bıçak 2 şapka ve bir tane de sahte ehliyet ele geçirildi.

Zanlılar gözaltına alındı ve sağlık kontrolünden geçirildi ve zanlılar Yunus Emre Ülgen ve Recep Koçak Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi. Sorgunun ardından Yunus Emre Ülgen adlı kişinin hırsızlık suçlarından sabıka kaydını olduğu ve kesinleşmiş hapis cezası ortaya çıkarken diğer kişinin de cezaevinden firar ettiği tespit edildi.

Ayrıca emniyet güçleri Yunus Emre Ülgen ve Recep Koçak adlı zanlıları 2 Nisan ve 9 Nisan tarihlerinde Beylikdüzü Küçükçekmece ve Başakşehir ülkelerinde yaşayan toplam 290 Kişinin banka veya Kredi kartlarının şifre bilgilerini de ele geçirdiği tespit edildi ve emniyet tarafından bu banka kartlarından harcamanın yapılıp yapılmadığı araştırılıyor.


Atm Hırsızları Başakşehir’de Oturuyor ile Benzer Yazılar:

14 Nisan 2016 Saat : 1:55

Atm Hırsızları Başakşehir’de Oturuyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir