Avrupalı öğrenciler Misafirimiz

Son Güncelleme: 21 Kasım 2014 - 1:41 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Ahmet Kabaklı İlkokulu’nun misafiri olarak Türkiye’ye gelen yabancı öğrenciler Başakşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.Avrupalı öğrenciler Misafirimiz
Misafir öğrenciler, Belediye binasındaki fuaye alanında bulunan maketler üzerinden projeler hakkında bilgi aldı.

Ziyarette, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş’la buluşan öğrenciler ve öğretmenleri keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Ahmet Kabaklı İlkokulu’nun da dahil olduğu 2013-2015 COMENIUS Projesi (Çok Taraflı Okul Ortaklığı) kapsamında Almanya ve İspanya’dan 16 öğrenci ve 6 öğretmen İstanbul’a geldi.kayasehiristanbul.net

Okul eğitiminde kaliteyi artırmayı ve Avrupa boyutunu güçlendirmeyi hedefleyen hayat boyu öğrenme programı olan Comenius, öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, iş birliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini amaçlıyor.

Ziyaretin sonunda da Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, öğrenci ve öğretmenlerine hediyelerini takdim etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

‘Amacımız sağlıklı nesil yetiştirmek’

Ahmet Kabaklı İlkokulu Comenius Proje Koordinatörü Mehmet Soylu, “Avrupa ülkelerindeki okullarda çocukların ve öğretmenlerin birbirini daha iyi tanıması ve farklılıkları gidermeye dönük bir projedir bu. Bizim projemizin konusu da Healthy School – School In Move (Sağlıklı Okul – Hareketli Okul). Günümüzün en büyük sorunlarından bir tanesi çocukların sağlıksız besinlerle beslenip akşam bilgisayarın başında sabit durarak hareket etmeyerek bir yaşam tarzını benimsiyorlar. Bizim amacımız çocukları bundan uzaklaştırıp daha hareketli, spor yapan, oyun oynayan, hazır gıdadan ziyade taze sebze ve meyve doğal ürünler tüketen daha sağlıklı bir nesil yetiştirmek. Geçen yıl öğrencilerimizle İspanya’ya gittik, bu yıl Berlin’e gideceğiz.”dedi.

Almanya ve İspanya’dan gelen misafirler, İstanbul’da 5 gün konaklayıp, tarihi mekânları gezecek.


Avrupalı öğrenciler Misafirimiz ile Benzer Yazılar:

21 Kasım 2014 Saat : 1:41

Avrupalı öğrenciler Misafirimiz Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir