Bade  İşçil: ‘Psikolog olmak İstiyorum’

Son Güncelleme: 14 Kasım 2017 - 11:48 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

‘Ufak Tefek Cinayetler’  dizisinin Pelin’i Bade  İşçil, “Hayalim,  psikolog  olmak. Canlandırdığım  karakterleri  incelerken merak oluştu.  Herhalde zamanla  eğitim de alırım” dedi

Bade  İşçil:'Psikolog olmak İstiyorum'

Oğlu Azur’la vakit geçirebilmek için setlerden uzak kalan Bade İşçil, ‘Ufak Tefek Cinayetler’le ekrana döndü. “Proje için çok düzenli ve dikkatli bir çalışma yaptık” diyen oyuncuyla, yeni dizisini, neden kilo verdiğini ve anne olduktan sonra yaşadığı değişimi konuştuk.

Beş yıl sonra ekrana döndünüz. Bu projede sizi çeken ne oldu?

Hikayenin son zamanlardaki bütün işlerden farklı ve güncel oluşu… Senaryo çok akıcı ve sürükleyici.

Sette ilk günler neler hissettiniz, zorluk çektiniz mi?

İlk gün, yeni başlayan bir proje oluşundan kaynaklı heyecan oldu ama ekiple kaynaştıkça, o yabancılık hissinin verdiği heyecanım geçti. Ama genel heyecanım hâlâ var, yoksa işimi hevesle yapmadığım gün zevk almıyorum demektir.

Dizinin farklı bir hikayesi var. Riske girdiğinizi düşündünüz mü hiç?

Öncelikle hislerime güvendim. Kadro A’dan Z’ye bu kadar doğruyken, risk aldığımı hiç düşünmedim. Hazırlık aşamasındanokuma provasına kadar çok düzenli ve dikkatli bir çalışma yaptık.

Canlandırdığınız Pelin, aşkta takıntılı biri. Yerinde olsaydınız ne yapardınız?

Ben zaten dizide Pelin karakterini canlandırdığım için aslında onun yerinde sayılırım ve senaristimle yönetmenim ne yapmamı isterlerse onu canlandırmaya çalışıyorum. Ama rol üzerinden gerçek karakterim hakkında fikir edinmek zor olur. Çünkü, kötülük yapabilmek, kıskançlığı anlamaya çalışıp role büründürmek gerçekten çalışmayı gerektiren özellikler.

Aşk sizin için ne ifade ediyor?

İllüzyon.

Yeniden evlenmeyi düşünüyor musunuz?

Şimdilik düşünmüyorum.

Dizinin başrolünde dört kadın var. Setteki ortamdan bahseder misiniz?

Rengarenk çiçekler gibiyiz. Çok eğlenceliyiz. Sohbet ediyoruz.

Set dışında neler yapıyorsunuz?

Oğlum ne istiyorsa onu yapıyoruz. Genelde koşturmalı ve hareketli bir yaşam düzenim var. Yürüyüş de hayatımın vazgeçilmezi ama eskisi kadar iddialı yapacak vaktim yok maalesef.

Geleceğe dair hayalleriniz neler?

Psikolog olmak… Canlandırdığım karakterleri incelerkenböyle bir merak oluştu bende. Herhalde zamanla kişilik ve ruh hali çözümlemesi üzerine eğitim de alırım.

‘Azur’dan sonra annemi anladım’

Oğlunuz Azur’dan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Öncelikle annelik duygusunun ne olduğunu ve annemin değerini anladım. Zaten sorumluluk sahibi biriydim ama şimdi daha ön planda olan evladım.

Anne olduktan sonra oyunculukta kurallarınız oldu mu?

Kural değil belki ama önceliklerim oldu; çalışmaya ara verdim. Projeleri kabul ederken de Azur’un rahatlığını ön planda tutmaya çalışıyorum.

Azur nasıl bir çocuk? Oyunculuğa ya da müziğe ilgisi var mı?

Çok küçük olduğu için tam bir şey söylemek mümkün değil tabii ama sanata düşkün bireylerin genini taşıyor, umarım ilgisi olur.

‘Sağlıklı besleniyorum ama kaçamaklarım oluyor’

Zayıflığınız çok konuşuldu, hatta anoreksiya hastalığına yakalandığınız yazıldı. Nelersöyleyeceksiniz?

Evet, çok konuşuldu. Üzülen sevenlerim de olmuş ama bu projeye özel bir imaj. ‘Ufak Tefek Cinayetler’ dizisi bilindiği üzere dört kadının hikayesi. Birbirleriyle çocukluktan arkadaş olan dört kadından biri Pelin. Karakterim için imaj çalışmamız oldu. Zaten sarışındım ve zayıftım. Spor yaptığım, hareketli olduğum, dengeli ve sağlıklı beslendiğim bilinen bir şey. Dolayısıyla bu açıdan çok zorluk çekmedim. Canlandırdığımız karakterler hayatın içinden olsun diye dördümüz için de zayıf, süslü, dalgalı, uzun saçlı, bakımlı, kadınsı ya da tam zıttı gibi belirgin özellikler oluşturuldu.

Nasıl bir beslenme düzeniniz var?

Dengeli ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum ama kaçamaklarım oluyor tabii ki…


Bade  İşçil: ‘Psikolog olmak İstiyorum’ ile Benzer Yazılar:

14 Kasım 2017 Saat : 11:48

Bade  İşçil: ‘Psikolog olmak İstiyorum’ Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir