Bahçeşehir Gölet projesi iptal

Son Güncelleme: 30 Kasım 2016 - 11:49 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nin geçen yıl ihale ile yapılaşmaya açtığı alanda inşaat çalışmaları devam ederken planlar İstanbul 5. İdare Mahkemesi tarafından doğal yapıyı zedeleyeceği gerekçesiyle iptal edildi. Bahçeşehir Gölet projesi iptal

Yerel mahkemece verilen kararın Danıştay’da olduğunu söyleyen Bahçeşehir Gölet Gönüllüleri Platformu Avukatı Cenk Sobe, “Bahçeşehir Gölet’e yapılması planlanan ve şuanda inşaatı devam eden projenin ve ihalenin iptali için Bahçeşehirliler Derneği ve Gölet Gönüllüleri olarak iptal davaları açmıştık.

Bu davaya ek olarak Bahçeşehirliler Derneği 2014 yılında Bahçeşehir Gölet ve Pazar alanım kapsayan 2013 tarihli imar planlarının iptali için açmış olduğu bir dava bulunmaktaydı. Bu davaya biz de 2015 yılında müdahil olarak katıldık ve davayı yakından takip etmeye başladık. Davada Bahçeşehir ve bölge halkının lehine çok olumlu bir gelişme oldu.

Bahçeşehir Gölet’teki yapılaşmanın önünü açan imar planlarım mahkeme iptal etti. Dava konusu 1/5000 ve 1/1000 ölçekli plan değişikliklerinde şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına, kamu yararına ve hukuka uyarlık bulunmadığı sonucuna ulaşıldı” dedi. Başakşehir Belediyesi tarafından yapılan ihaleye de iptal davası açtıklarım belirten Sobe, bu davanın sürdüğünü dile getirdi.

Bahçeşehir’de gölet çevresini yapılaşmaya açan arsa satışı ihalesi 9 Nisan 2015’de Resmi Gazete’de ilanla duyuruldu. 24 Nisan’da yapılan ihaleyi 103 milyon TL teklifle Atmaca Grup kazanmıştı. Söz konusu alanda inşaat çalışmaları sürüyor. 11 bin metrekare inşaat yapma izni olan firma 6 metreyi geçmeyen dükkanlar yapacağını açıklamıştı. Hürriyet


Bahçeşehir Gölet projesi iptal ile Benzer Yazılar:

30 Kasım 2016 Saat : 11:49

Bahçeşehir Gölet projesi iptal Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir