Bahçeşehir Göleti’ne bir çivi dahi çakmadık

Son Güncelleme: 6 Eylül 2017 - 8:43 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi, yaklaşık 2,5 yıl önce Bahçeşehir’de gölet alanının yanında yer alan parsele yönelik bir ihale düzenledi. Söz konusu ihaleyle hem gölet alanının büyütülmesi hem de bölgede 11 bin metrekarelik dükkanlar inşa edilmesi planlanıyordu. Bahçeşehir Göleti'ne bir çivi dahi çakmadık

İhaleyi 103 milyon lira bedelle Atmaca Şirketler Grubu kazandı. Ancak bölge halkı ‘gölet alanı yapılaşmaya açılıyor’ diyerek projeyi protesto etti, karşı çıktı. Bu arada projenin inşa ve satış faaliyetleri başladı. Grup aynı zamanda gölet parselinin hemen yanında Mesa-Nurol’dan satın aldığı komşu arsada bir konut projesi inşası için de kolları sıvadı. Bu projeye de Bahçeşehir Park adı verildi.

Son günlerde gündemden düşmeyen Bahçeşehir Göleti’nde yapılan çalışmalarla ilgili Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Atmaca açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de 1979 yılından bu yana Atmaca Elektronik A.Ş. olarak çalışmalarını sürdüren ve bünyesinde Sunny, Jumbo gibi markaları barındıran Atmaca Şirketler Grubu, son günlerde gündemi meşgul eden Bahçeşehir Göleti’yle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Düzenlenen toplantıda konuşan Atmaca Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, gölete şimdiye kadar çivi bile çakmadıklarını kaydetti.

Atmaca, “ Bahçeşehir Göleti altyapı ve peyzaj çalışmalarıyla birlikte 2 kat daha büyüyecek. Belediye ihale bedeli ve yatırım maliyetimizle birlikte 240 Milyon TL’lik bir bütçe ayırdık. Parkın içinde botanik bahçeler, macera parkı ve hobi alanları gibi detaylar yer alacak. Haziran 2018’de teslim etmeyi planlıyoruz” Dedi.

Bahçeşehir Hayat projesiyle Eylül 2017’de lansmana hazırlandıklarını kaydeden Atmaca “ Bu projemiz de yine Bahçeşehir’de konumlanacak. Bahçeşehir Hayat adını vereceğimiz projemizde 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri yer alacak. Kat yüksekliklerimizi 6 kat olarak belirledik. Yaklaşık olarak 150’ye yakın bağımsı bölümden oluşacak. 3 bin metrekare civarında da ticari alanı olacak.” dedi.


Bahçeşehir Göleti’ne bir çivi dahi çakmadık ile Benzer Yazılar:

6 Eylül 2017 Saat : 8:43

Bahçeşehir Göleti’ne bir çivi dahi çakmadık Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir