Başakşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Sular Vadisi’nde

Son Güncelleme: 20 Temmuz 2013 - 1:06 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Tüm Finansmanı Başakşehir Belediyesi Tarafından karşılanan Türkiye’nin En Büyük Anadolu İmam Hatip Lisesi 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Eğitime açılıyor.

Başakşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Sular Vadisi'nde

İmam Hatip Lisesine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler başvurularını, Orta öğretim kurumlarına geçiş sistemi (OGES) tercih listelerinden ‘M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’ olarak yapabiliyorlar.

İmam Hatip’e 408 öğrenci alınacak

Başakşehir 1.Etap’da 2013-2014 Eğitim-Öğretim dönemine hazır hale getirilerek, açılacak olan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin ilk yılı olduğu için Taban ve Tavan puanı belli değil.

Kız ve Erkek Öğrencilerin başvuru yapabileceği Eğitim kurumunun 408 öğrenci kontenjanı bulunuyor. Ortaöğretim bölümü bulunan okulun, düz lisesi mevcut değil. Öğrencilerin Eğitim kurumunun Ortaöğretim bölümüne kayıtları ise adrese dayalı olarak yapılacak.
08 Haziran’da ülke genelinde yapılan SBS sınavına katılan öğrenciler, okul tercihlerini 21 Temmuz’a kadar internet üzerinden yapabiliyorlar.

‘M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’ olarak ismi belirlenen yeni Eğitim Kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler tercihlerini elektronik ortamda yapabiliyorlar. Tercihlerini elektronik ortamda yapacak adaylar “http://www.meb.gov.tr”, “http://oges.meb. gov.tr” veya “https://e­okul.meb.gov.tr” internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerindeki okulları kodlarına göre sıralamaları gerekiyor. Elektronik ortamda tercih yapamayanlar ise tercih ve yerleştirme e-kılavuzundaki “Yerleştirme İşlemi Tercih Ön Çalışma Formu”nu doldurup imzalayarak mezun oldukları okul müdürlüğüne teslim edecek. Tercihler okul müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanacak.

‘M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’ maketi Vadi’de

Başakşehir Belediyesi ‘M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni tercih edecek adayların okulu yakından görebilmeleri ve bilgi alabilmeleri için okulun maketini Sular Vadisi etkinlik alanında bulunan belediye standına konuşlandırdı.

Başakşehir Belediye standında, öğrenci ve velilere ‘M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi’yle ilgili ayrıntılı bilgilendirme de yapılıyor.


Başakşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Sular Vadisi’nde ile Benzer Yazılar:

20 Temmuz 2013 Saat : 1:06

Başakşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Sular Vadisi’nde Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir