Başakşehir Belediyesi Aşure Dağıttı

Son Güncelleme: 25 Ekim 2015 - 9:03 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişiye aşure dağıttı.
Başakşehir Belediyesi Aşure DağıttıBaşakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal birlik ve beraberliğin, bereket ve bereketin simgesi Muharrem ayını aşure dağıtımı ile kutladıklarını belirterek, “İçerisinde bulunduğumuz ayın fazileti ile milletçe yaşadığımız güç günleri geride bırakarak paylaşmanın güzelliğine varmayı temenni ediyorum” dedi.

Başakşehir Belediyesi Türkiye’nin en çağdaş kapalı pazarı olan Başakpazar’da Muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişiye Aşure dağıttı. Mevlüt Uysal’ın hane sahipliğinde gerçekleşen Aşure dağıtımına AK Parti İstanbul Milletvekili adayları Mehmet Doğan Kubat ve Mehmet Emin Ertekin, İlahiyatcı Ömer Döngeloğlu, şiir yorumcusu Dursun Ali Erzincanlı ile AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel de katıldı. Pazar alışverişleri için Başakpazar’a gelen Başakşehirliler de aşure dağıtımına yoğun alaka gösterdi.

10 bin sahıslık aşure
İçinde bulunduğumuz Muharrem ayı hakkında konuşan Başkan Uysal, “Muharrem ayı; hürmete layık ve başından sonuna kutsal olayların cereyan ettiği bir mühim bir aydır. Bu ayda yapılan ibadetler ve de tutulan oruçların fazileti büyüktür. Biz de bu fazileti vatandaşlarımızla paylaşmak, kardeşlik duygusunu güçlendirmek ve birlikte yaşamanın güzelliğine varmak için bugün 10 bin vatandaşımıza Aşure dağıttık. Aşure, paylaşmanın ve sevginin ifadesi, bereket ve bereketin simgesidir. Milletimizin asırlar boyu sürdürdüğü bu geleneğin devamı sağlayarak, farklılıkları ortak bir ahenkte buluşturmaya katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

Uysal, farklılıkların bir araya gelerek mühim bir kıymet oluşturduğunu ifade etti ve ekledi, “Milletimizin birlik ve beraberlik inancını, geleneğimizde ve kültürümüzde mevcut olan muazzam güzellikleri aynı kazanda kaynatıyor, farklılıklardan güzellik çıkaran aşure geleneğimizi bugün Başakşehir de sürdürerek, bu sevginin ve birliğin devam etmesine katkı sağlamak istedik. Mübarek Muharrem ayının milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”


Başakşehir Belediyesi Aşure Dağıttı ile Benzer Yazılar:

25 Ekim 2015 Saat : 9:03

Başakşehir Belediyesi Aşure Dağıttı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir