Başakşehir Belediyesi Çocuk Maratonu

Son Güncelleme: 30 Ağustos 2016 - 1:52 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Her yıl ekim ayının ilk haftası kutlanan ‘’Dünya Çocuk Günü’nü” çocuklarımızla birlikte koşarak kutluyoruz.
Başakşehir Belediyesi Çocuk Maratonu

(20 Ekim 1953 Birleş kabul etti )
Başakşehir Belediyesi tarafından Avrupa yakasının en büyük çocuk maratonu Başakşehir ‘de gerçekleştiriliyor. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu otopark alanında 02.10.2016 tarihinde düzenlenecek çocuk maratonunda ‘’Çocuklarımız Koşarak Büyüyoruz” ve ‘’Dünya Sizin İçin Dönüyor” sloganlarıyla karşılanacak.

0-13 yaş grubu arasında 4.500 çocuğun katılacağı etkinliğin amacı çocukların yarıştırılması değil, çocuklara “Maraton Bilinci” ve “Spor Kültürünü” aşılamak olacak.

0 – 3 yaş, 4 – 5 yaş ve 6 – 7 yaş grubu çocuklar, maratonda 300 metreyi anne ve babaları ile birlikte tamamlayacaklar. 8 – 9 yaş, 10 – 11 yaş, 12 – 13 yaş grubu çocuklar ise 900 metreyi kendi başlarına koşarak şampiyon olmanın sevincini yaşayacaklar.

İçerisinde hediye kuponlarının bulunduğu zarfların verileceği çocuk maratonunda çocuklar, şampiyon olmanın sevincinin yanı sıra, Başakşehir Belediyesi’nin ikram stantlarını tek tek ziyaret ederek hediyelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayacaklar. İlk defa düzenlenecek Başakşehir Belediyesi Çocuk Maratonunda 0- 13 yaş arasında 4.500 çocuğun katılması planlanmış olup, etkinliğin amacı çocukların yarıştırılması değil, çocuklara “Maraton Bilinci” ve “Spor Kültürünü” aşılamak olacaktır.

Etkinlik günü her yaş grubuna göre eğlenceli aktivite ve oyun alanlarının kurulu olacağı, ikramlar ve sahne gösteriler, sahne şovları, ünlü çizgi film karakterleri ile çocuklarımız ve velilerimizin unutulmaz bir gün yaşaması planlanmaktadır.

Kayıtlar www.sporparklari.com ve www.basaksehir.bel.tr adreslerinden alınacaktır.

KAYIT: http://sporparklari.com/basvuru-basaksehir-belediyesi-cocuk-maratonu-30.html


Başakşehir Belediyesi Çocuk Maratonu ile Benzer Yazılar:

30 Ağustos 2016 Saat : 1:52
  SPOR

Başakşehir Belediyesi Çocuk Maratonu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir