Başakşehir Belediyesi E-Devlet’te

Son Güncelleme: 23 Haziran 2015 - 9:13 0 Yorum Yazar:

Başakşehir Belediyesi E-Devlet’te
0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi İSTANBUL Vergi Borcu Ödeme ve Borç Sorgulama Konusu Hakkında: Evden çıkmadan belediye sorgulamalarının yapılabilmesi için e-devlet sitesine ulaşmak gerekir.

Bu sayfaya ulaşabilmek için e-devlet şifresine sahip olmak gerekir. Bu şifreler postanelerden 1 TL karşılığında temin edilir. Başakşehir Belediyesi İSTANBUL Vergi Borcu Ödeme ve Borç Sorgulama

E-devlet sitesinde sisteme giriş yapıldıktan sonra belediyeler linkinin tıklanması gereklidir. Başakşehir Belediyesi İSTANBUL seçimi yapıldıktan sonra açılan sayfadan ilgili sorgulama işlemleri yapılabilir.

e-Belediye Hizmetleri
Belediyeye gitmeden sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi ve gerekli bilgilere ulaşıla bilinmesi için e-devlet sitesine giriş yapılması gereklidir. Bu sayede yapılacak olan belediye seçimi ile Başakşehir Belediyesi seçiminin yapılması gerekir. Bu alandan sorgulamalar yapılabilir. Yapılacak olan birçok sorgulama oldukça kolay olarak yapıla bilineceğinden dolayı e-devlet şifresinin temin edilerek e-devlet sitesi üzerinden gerekli linklerin tıklanması ve ilgili sorgulama linklerinin tıklanması gereklidir.

Beyan Bilgileri Sorgulama
Beyanda bulunan kişilerin beyan bilgileri sorgulama işlemini yapabilmeleri için daha önceden temin edilmiş olan e-devlet şifresi ile e-devlet sitesine giriş yaparak belediye seçimlerinde Başakşehir Belediyesini seçmeleri gerekir. Bu sayede belediye hizmetlerinin olacağı sayfaya ulaşılır. Açılacak olan sayfada bulunan linklerden beyan bilgileri sorgulama linki tıklanarak bu sorgulama işlemi yapılabilir.

Borç Bilgileri Sorgulama
Günümüzde yapılması istenilen borç bilgileri sorgulama işleminin e-devlet sitesi üzerinden kolay bir şekilde yapılabilmesi için öncelikle e-devlet şifresinin temin edilmesi gereklidir. Bu şifre ile e-devlet sitesine giriş yapılması ve belediyeler linkinin tıklanması gereklidir. Başakşehir Belediyesi İSTANBUL seçimi yapıldıktan sonra borç bilgisi sorgulama linkinin tıklanması sayesinde TC kimlik numarasına istinaden borç bilgileri görüntülenebilir.

Sicil Bilgileri Sorgulama
Günümüzde sicil bilgisi sorgulama işleminin yapılabilmesi için internetin olduğu bir ortam yeterlidir. Daha önceden temin edilmiş olan e-devlet şifresi yardımı ile e-devlet sitesine giriş yapılması gerekli olan işlemdir. Bu sayede e-devlet kapısına ulaşılmış olur. Ana sayfada bulunmakta olan linklerden belediyeler linkinin tıklanması gereklidir. Belediyeler arasından Başakşehir Belediyesine ulaşmak ve bu linkin tıklanması gereklidir. Belediye hizmetleri içinde bulunan linkler içinden sicil bilgileri sorgulama linkinin tıklanması ve ilgili TC kimlik numarası üzerinden sorgulama yapılması mümkündür. Bu sayede istenilen bilgilere ulaşılması oldukça kolaydır.

Tahsilat Bilgileri Sorgulama
Günümüzde evden çıkmadan internet üzerinden yapılacak olan sorgulama işlemleri arasında bulunan tahsilat bilgileri sorgulama işlemi e-devlet sitesi üzerinden yapılır. Bu sorgulama işleminin yapılabilmesi için kişilerin e-devlet şifresini temin etmeleri gerekir. Temin edile e-devlet şifresi ile e-devlet sitesine giriş yapılması ve ana sayfanın sol orta kısmında bulunan linklerden belediyeler linkinin tıklanması gereklidir. Açılan sayfadan Başakşehir Belediyesi İSTANBUL seçiminin yapılması ve belediye hizmetleri sayfasına ulaşılması gereklidir. Sayfaya ulaştıktan sonra linkler arasından tahsilat bilgileri sorgulama linkinin tıklanarak ilgili sorgulama işleminin yapılması gerekir. Bu işlem sayesinde tahsilat bilgilerine ulaşılması işlemi oldukça kolay olarak yapılabilir.

Başakşehir Belediyesi İSTANBUL Vergi Borcu Ödeme ve Borç Sorgulama İçin Tıklayınız

Diğer Hizmetler
Günümüzde e-devlet kapısı üzerinden yapılacak olan sorgulamalar sayesinde internet olan her ortamdan belediyede yapılacak olan sorgulama işlemlerinin yapılması mümkün olur. Bundan dolayı alınacak olan e-devlet şifresi ile istenilen bilgilere ulaşmak oldukça kolay olur. E-devlet sitesine temin edilmiş olan e-devlet şifresi ile girildikten sonra belediyeler sayfasına ulaşılması gereklidir. Bu alandan Başakşehir Belediyesine ulaşmak gereklidir. Bu alandan sorgulama işlemleri yapılabilir.

Arsa Rayiç Değerleri
E-devlet sitesinden yapılacak olan sorgulamalar sayesinde arsa rayiç bedellerinin öğrenmekte mümkündür. Belediyeler linki tıklandıktan sonra Başakşehir Belediyesi İSTANBUL seçiminin yapılması gereklidir. Bu sayfada bulunan linkler arasından arsa rayiç değerleri linki tıklanarak ilgili bilgilerin doldurulması gereklidir. Bunun için öncelikle internete girilerek www.turkiye.gov.tr adresine ulaşılması ve e-devlet şifresi ile giriş yapılması gereklidir.

 


Başakşehir Belediyesi E-Devlet’te ile Benzer Yazılar:

23 Haziran 2015 Saat : 9:13

Başakşehir Belediyesi E-Devlet’te Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir