Başakşehir Belediyesi İSKİF 'te - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

Başakşehir Belediyesi İSKİF ‘te

Başakşehir Belediyesi’ “Başakşehir Belediyesi İşkur Hizmet Noktası” standıyla 4. İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı’nda (İSKİF) yer aldı.

Buna bakmak ister misiniz.
Başakşehir Belediyesi İSKİF ‘te
Son Güncelleme :

09 Kasım 2014 - 9:11

tanıtım ekle

Başakşehir Belediyesi’ “Başakşehir Belediyesi İşkur Hizmet Noktası” standıyla 4. İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı’nda (İSKİF) yer aldı.
İstanbul Valiliği, İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile düzenlenen 4. İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı (İSKİF), İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde 9 ve 10 Numaralı Fuar Salonu’nda başladı.

Fuarın açılış organizasyonuna İstanbul Valisi Vasip Şahin, Çalışma ve İş kurumu İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hasan Ertekin, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Selamet, iş dünyasını önde gelen isimleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.kayasehiristanbul.net

Başakşehir Belediyesi İSKİF'te

Başakşehir Belediyesi İSKİF

İstanbul Valisi Vasip Şahin yaptığı konuşmada fuarın önemine değindi, “Gelişmiş, gelişmemiş ülkelerin ortak sorunu istihdam edilecek kişilerin kariyerlerinin belirlenebilmesi ve yetiştirilmesidir. Bu fuarlar piyasaların ihtiyaçlarının neler olduğunu hem de arz edilen iş gücünün ne olduğunu bilme noktasında önemlidir. 240’ın üzerinde firma fuarımıza destek veriyor. 4 gün boyunca başta öğrencilerimiz olmak üzere daha nitelikli işsizlerimiz, firma sahipleri ile buluşacaklar. Asıl mesele nitelikli iş gücü sayısını artırmaktır. Tüm ilgili kurumlar bir hayli gayret sarf ediyorlar. İstanbul’a baktığımız zaman Türkiye nüfusunun %18’ini barındırıyor. İstanbul’un istihdam sorununa önemli bir çare olacağına inanıyorum.”

“İşsizlik tüm dünyanın ortak sorunu”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Selamet ise yaptığı selamlama konuşmasında, “İşveren ile işsizin bir araya geldiği bir yapının kurulması çok önemli bir sorun. Bu fuar büyük bir işbirliğinin ürünüdür. Farklı sektörlerin iş gücü ihtiyacı bu fuarda tespit ediliyor. İstihdam tespitleri bu fuarda duyuruluyor. İşsizlere mesleki eğitim veriliyor, nitelik kazandırılıyor. Seminer ve panellerle istihdam politikası belirleniyor. İşsizlik tüm dünyada sorun olmaya başladı. 2015 yılında işsizlik oranının 208 milyona çıkması bekleniyor. Gençlerin işsizliği toplumların geleceğini etkiliyor. Küresel krize rağmen Türkiye’de ise işsizlik azalmıştır. Pek çok proje bu anlamda hayata geçiriliyor” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından, İSKİF’in açılış kurdelesi İstanbul Valisi Vasip Şahin ve beraberindeki heyet tarafından kesildi. Vali Şahin, daha sonra fuar alanını gezerek katılımcı firmaların yetkilileriyle sohbet etti.kayasehiristanbul.net

İŞ’te Doğru Adres

Bu sene “İŞ’te Doğru Adres’’ sloganıyla düzenlenen İSKİF 2014’e tüm sektörlerden seçkin firmalar katıldı.

Fuar süresince alanlarında uzman kişilerce “Yeni Dünyada, Yeni İş Trendleri”, “İş Dünyasına Hoş Geldiniz”, “Rengini Keşfet İşini Bul”, “Kreatiflik Nasıl Daha Çok Para Kazandırır”, “Hayal Et, Planla, Yaşa”, “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Gereklilikleri”, “İnsan Kaynaklarının Hayatımızdaki Yeri”, “Sürdürülebilir Girişimcilik, Girişimciliğin Finans ve Kurumsal Yönetim ile Buluşması”, “Algı Biçimleri ve Davranış Kalıpları” konularında eğitim, seminer, konferans, panel, söyleşi vb. etkinlikler de yapılacak.

Başakşehir Belediyesi, istihdam çalışmalarını anlattı

İşsizliğin azaltılması, istihdamın artırılması, bireylerin sosyal yaşantılarını güçlendirmesi ve toplumsal refahın sağlanması için düzenlenen fuarda Başakşehir Belediyesi’de yer aldı. Belediye, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile yaptığı protokolle bir İŞKUR hizmet noktası olarak çalışarak, işsizlere iş, işverene personel bularak ilçede etkin bir rol oynuyor.

Belediye fuar süresince standında istihdama yönelik örnek çalışmalarını ziyaretçilere anlatacak. İş başvuruları alacak ve katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Buna bakmak ister misiniz..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.