Başakşehir Belediyesi’nden bir ilk daha

Son Güncelleme: 21 Eylül 2016 - 4:21 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

13 yaşına kadar yaklaşık 4 bin 500 çocuğun ailesi ile birlikte katılacağı etkinliğin amacı; çocukların yarıştırılması değil, çocuklara “Maraton Bilincini” ve “Spor Kültürünü” aşılamak olacak. Başakşehir Belediyesi’nden bir ilk daha

Maratona, Başakşehir ilçe sınırları içeresinde oturan çocuklar katılabilecek.

Başakşehir Belediyesi, her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanan Dünya Çocuk Günü’nde Çocuk Maratonu düzenliyor. “Geleceğe koşuyoruz” sloganı ile yapılan etkinlikte 4 bin 500 çocuk şampiyonluğa koşacak. İlk kez düzenlenecek olan Başakşehir Çocuk Maratonu 2 Ekim Pazar günü, Başakşehir Fatih Terim Stadyumu otopark alanında gerçekleştirilecek.

0-13 yaş grubu arasındaki çocukların katılacağı etkinliğin amacı çocukların yarıştırılması değil, çocuklara “Maraton Bilinci” ve “Spor Kültürünü” aşılamak olacak. 0 – 3 yaş, 4 – 5 yaş ve 6 – 7 yaş grubu çocuklar, maratonda 300 metreyi anne ve babaları ile birlikte tamamlayacak. 8 – 9 yaş, 10 – 11 yaş, 12 – 13 yaş grubu çocuklar ise 900 metreyi kendi başlarına koşarak şampiyon olmanın sevincini yaşayacak.

İçerisinde hediye kuponlarının bulunduğu zarfların verileceği çocuk maratonunda çocuklar, şampiyon olmanın sevincinin yanı sıra, Başakşehir Belediyesi’nin ikram stantlarını tek tek ziyaret ederek hediyelerine kavuşmanın mutluluğunu da yaşayacak. Etkinlik günü her yaş grubuna göre eğlenceli aktivite ve oyun alanlarının kurulu olacağı, ikramlar ve sahne gösterileri, sahne şovları, ünlü çizgi film karakterleri ile çocukların ve velilerinin unutulmaz bir gün yaşaması planlanıyor.


Başakşehir Belediyesi’nden bir ilk daha ile Benzer Yazılar:

21 Eylül 2016 Saat : 4:21
  SPOR

Başakşehir Belediyesi’nden bir ilk daha Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir