Başakşehir Belediyesi’nden “Yerinde Ruhsat” Uygulaması

Son Güncelleme: 16 Ağustos 2013 - 6:53 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü son dört yıl içinde ilçe genelinde 7 bine yakın teknik ve hijyenik denetim gerçekleştirdi. Başakşehir Belediyesi'nden "Yerinde Ruhsat" UygulamasıBelediye, esnafın toplu halde bulunduğu alışveriş merkezlerinde yerinde ruhsatlandırma uygulaması ile hizmeti vatandaşın ayağına götürdü.

Başakşehir Belediyesi, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü son dört yıl içinde ilçe genelinde 7 bine yakın teknik ve hijyenik denetim gerçekleştirdi. Belediye, esnafın toplu halde bulunduğu alışveriş merkezlerinde yerinde ruhsatlandırma uygulaması ile hizmeti vatandaşın ayağına götürdü.

Başakşehir Belediyesi yenilikçi ve insanı merkeze alan çalışmaları ile ruhsatlandırma işini bir külfet olmaktan çıkardı. Yapılan uygulama ile evrakları tamam olan her mükellef, kısa bir süre içinde sıra beklemeden başvurusunu yapabilmenin rahatlığını yaşayacak. Belediye yetkilileri, bu hizmetini de bir adım öteye taşıyarak, esnafın toplu halde bulunduğu çarşı ve alışveriş merkezlerinde yerinde ruhsatlandırma uygulamasını başlattı. Yönetimlerince evrak eksikleri tamamlanan 12 çarşı, tüm işlemleri esnaf dükkanından hiç ayrılmadan gerçekleştirilerek, hizmet vatandaşın ayağına götürüldü. Vatandaşlar artık hiç bir aracıya gerek duymadan ruhsat işlemlerini kolaylıkla halledebilecek.

İş yerlerinin mevzuata uygun davranmalarını sağlamak için yıl içinde rutin kontrolleri yapan Başakşehir Belediyesi, sağlıklı bir toplum ve verimli bir iş hayatı için tüm gücüyle çalışıyor. Bu amaçlarla dört yıl içinde iki defa tüm bölge sokak sokak taranarak iş yerlerinin faaliyet alanlarının ve ruhsat durumlarının tespiti yapıldı. Bu çalışmalar içinde 2 bin 670 iş yeri ruhsatlandırıldı ve ruhsatsız faaliyet gösteren iş yerleri için de yasal işlemler yapıldı.

Çevre- toplum sağlığını korumak ve iş hayatını düzenlemek için faaliyet gösteren Başakşehir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, görevi kapsamında ilçe sınırları dâhilinde bulunan işyerlerini yönetmelik çerçevesinde ruhsatlandırdı. Ayrıca iş yerlerinin hijyenik ve uygun teknik koşullarda üretim yapmaları için gerekli tedbirlerin alınmasına da öncülük etti.

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü birim faaliyetleri kapsamında ilçe genelinde fırın, okul kantinleri, okul çevrelerinde gıda satışı yapan kamu sağlığı konusunda öncelik verilmesi gereken iş yerleri ile her tür gıda imalatı ve toplu tüketimi yapan işyerlerini rutin olarak denetliyor. Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ayrıca güzellik salonları, kuaförler, umuma açık eğlence yerleri, özellikle internet kafeler ve elektronik oyun salonları ile diğer iş kollarında faaliyet gösteren işletmeleri de uzman kadrosu ile takip ediyor.
Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.


Başakşehir Belediyesi’nden “Yerinde Ruhsat” Uygulaması ile Benzer Yazılar:

16 Ağustos 2013 Saat : 6:53

Başakşehir Belediyesi’nden “Yerinde Ruhsat” Uygulaması Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir