Başakşehir Belediyesi’ne ‘Akıllı Kent’ Ödülü

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2018 - 11:08 0 Yorum Yazar:

1 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab ile 14. Kent ve Yaşam Ödülleri’nde ‘Akıllı Kent Ödülü’nün sahibi oldu.

Başakşehir Belediyesi’ne ‘Akıllı Kent’ Ödülü

Yeni Arayışlar Girişimi Platformu Derneği’nin (YAPDER) 14’üncü Kent ve Yaşam Ödülleri, sahiplerini buldu. Daha yaşanabilir kentler için proje üreten kişi ve kurumları onurlandırmak ve cesaretlendirmek amacıyla bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ‘Kent ve Yaşam Ödülleri’nin ödül töreni, Sultanahmet’te Armada Otel’de gerçekleştirildi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) Başkanı Celal Toprak ve YAPDER Başkanı Mehmet Gözcü’nün iş birliğinde düzenlenen törene; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ın yanı sıra iş insanları, sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve sanatçılar katıldı.

Akıllı Kent Ödülü’ Başakşehir’in…

Başakşehir Belediyesi, Avrupa Birliği ENoLL (EuropeanNetwork of Living Labs) organizasyonu tarafından onaylanmış 400’den fazla Living Lab arasında yer alan ve Türkiye’nin ilk yaşam laboratuvarı Başakşehir Living Lab ile ‘Akıllı Kent’ dalında ödüle layık görüldü.

Mesele insanları mutlu kılmak”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ödülü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nun elinden aldı. Türkiye’de teknolojik alt yapıyı en iyi kullanan yerel yönetimlerden biri olduklarını vurgulayan Başkan Kartoğlu, “Fatih Sultan Mehmet Han, ‘Mesele şehri imar etmek değil, içindeki insanları mutlu kılmaktır’ diyor. Bizler de bu anlayışla insanlarımızı mutlu kılmak için teknolojiyi de en üst düzeyde kullanmaya gayret gösteriyoruz. Bizleri bu ödüle layık gören jüri üyelerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

21 dalda ödüller sahiplerini buldu

Gecede ‘Turizm ve Tanıtım Ödülü’, ‘Yerel Yönetim Ödülü’ ve ‘Akıllı Kent Ödülü’ başta olmak üzere 21 farklı dalda ödül verildi. Aralarında bilim insanları, kentleşme uzmanları ve sivil toplum kuruluşları önderlerinin yer aldığı 40 kişilik jüri tarafından belirlenen ödüller, bu alandaki en uzun soluklu etkinlik olarak gösteriliyor.


Başakşehir Belediyesi’ne ‘Akıllı Kent’ Ödülü ile Benzer Yazılar:

14 Mayıs 2018 Saat : 11:08

Başakşehir Belediyesi’ne ‘Akıllı Kent’ Ödülü Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir