Başakşehir Bilgievi’nde Şenlik Var

Son Güncelleme: 3 Mayıs 2017 - 2:47 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’nin düzenlediği Bahar Şenliği gerçekleşti. Cevdet Kılıçlar Bilgievi parkında gerçekleşen şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

Başakşehir Bilgievi’nde Şenlik Var

Bahar’ın gelişiyle birlikte öğrencilerin yeteneklerini sergilediği Bahar Şenliği’ne öğrenci ve veliler yoğun ilgi gösterdi. 1.Etap Cevdet Kılıçlar Bilgievi parkı’nda bu yıl ilk defa düzenlenen şenlik iki gün sürdü. Öğrencilerin yıl boyunca emek vererek yaptığı çalışmaları sergiledikleri alanda konser, tiyatro, şiir resitalleri ve satranç turnuvası da yapıldı. Yediden yetmişe katılanların keyifle vakit geçirdiği şenlik öğrencilere tüm yılın stresini attırdı.

Sanat dolu şenlik

Şenlik süresince derslere devam eden öğrenciler iki gün boyunca parkta belirlenen alanlarda konularını işledi. Resim sergisi ve el sanatlarının sergilendiği alan öğrenci ve veliler tarafından ilgiyle takip edildi. Alanda kurulan sahnede çeşitli eserler seslendiren bilgievi öğrencileri büyük alkış aldı. Bilgievi mezunlarının da katıldığı etkinlikte mezun öğrenciler rap müzik performansı sergiledi. Tiyatro kulübünün hazırlamış olduğu “Kaynanalar yarışıyor” oyunu izleyenleri kahkahaya boğdu.

Babalar satranç turnuvası’nda ter döktü

Bahar Şenliği’nde düzenlenen etkinliklerde velilerde unutulmadı. Babaların yarıştığı satranç turnuvasında öğrenciler babalarına destek oldu. Babalar arası satranç turnuvası’nda dereceye giren babalar çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi. İlk üçe giren babalara kupa, madalya ve hediye çekleri verildi.

İzci kulübü alanda kurduğu çadırlarda hem sportif faaliyetlerini sergiledi hem de izci kampı ile ilgili çalışmalarını izleyicilerle paylaştı.

Bilgievleri Bahar Şenliği Programı’na Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir’de katıldı. Bilgievleri’nde yapılan eğitimlerini çok önemsediklerini belirten Basri Akdemir,” Bahar Şenliği’nde etkili performanslarıyla sahne alan öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ediyorum. Öğrencileri yakından takip eden ve Bilgievlerimize destek veren velilere katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Başakşehir Bilgievi’nde Şenlik Var ile Benzer Yazılar:

3 Mayıs 2017 Saat : 2:47

Başakşehir Bilgievi’nde Şenlik Var Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir