Başakşehir Boğaziçi turları başladı

Son Güncelleme: 6 Mayıs 2017 - 3:27 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi şehrin karmaşasından uzaklaşmak, Boğaziçi’nde bir tatlı huzur almak isteyen ilçe sakinleri için boğaz turları düzenliyor.

Başakşehir Boğaziçi turları başladı

Belediye, Ramazan ayı öncesinde, sıcakların kendini iyiden iyiye hissettirdiği günlerde ilçe sakinlerini İstanbul Boğazı’nın serin sularında tekne turuna götürüyor. Katılımın ücretsiz olduğu tekne turunda ilçe sakinleri İstanbul’un eşsiz güzelliklerini denizden görme imkânı yakalıyor. Başakşehirlilerin komşu ve aileleri ile katıldığı turda, Boğaziçi’nin güzelliklerine belediyenin ikramı olan tavşankanı çaylar ve gevrek simitler eşlik ediyor.

Boğaz turunda, Başakşehirlilere ulaşım hizmeti de ücretsiz olarak sağlanıyor. Belirlenen noktalardan otobüslerle alınan vatandaşlar Eminönü’ndeki teknelerle boğaza açılıyor. Katılımın yüksek olduğu turlarda vatandaşlar İstanbul Boğazı’nın muhteşem görselinde belediyenin ikramı olan simit ve çayları ile kahvaltılarını yapıyor. İki saat süren boza turunda profesyonel rehberler Avrupa ve Anadolu yakasının tarihi ve turistik mekânlarını katılımcılara hikâyeleri ile birlikte anlatıyor. Katılımcılar balık ekmek ve içecekten oluşan öğle yemeğini İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliklerine karşı yiyor. Çoğu ilk defa İstanbul boğazının denizden gören Başakşehirliler bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor. Dönüşte ise yine otobüslerle katılımcılar mahallelerine bırakılıyor.

Ramazan ayına kadar Cuma günü hariç hafta içi her gün düzenlenen turlar Ramazan ayından sonra da belirlenen periyotlarla devam edecek.

‘Ailemle birlikte boğazın güzelliklerini yaşıyoruz’

Cemal Keskin: “Ziya Gökalp mahallesinde oturuyorum. En son boğaz turuna on sene önce eşimle nişanlıyken gelmiştik. Şimdi ise iki çocuğumuzla birlikte geldik. Bu organizasyonu yapan Başkanımıza çok teşekkür ederim. Çocuklarla birlikte kendi imkânlarımızla böyle bir geziye gelemezdik. Belediyemiz bizlerle ilgileniyor çok teşekkür ederiz.”

Mirzah Otay: “Ailem ve akrabalarımla geldim. Daha önceden ailecek gelememiştik böyle bir organizasyonla gelmek bize hem ulaşım hem de maddi anlamda kolaylık sağladı. Ailecek gelmek daha keyifli oldu. Gençliğimin güzel müzikleri eşliğinde ailemle boğazın güzelliklerini yaşıyoruz.”

Saime Akça: “58 yaşındayım. Bir önceki sene de belediyeyle gelmiştim çok memnun kaldım bu sene de geldim. Annem seksen yedi yaşında ben memnun kaldım diye bu sene de annem ve kızımla birlikte geldik. Kendi başımıza gelmek istesek gelemezdik. Bizim için bu turu yapanlardan Allah (c.c) razı olsun.”

Semra Baytekin: “İlk defa geldim boğaz çok harika bir yer, gördüğüm için çok mutluyum. Çok memnun kaldım seneye de gelmek isterim.”

Oğulcay Çetiner: “Daha önceden arkadaşlarımla birlikte gelmiştik. Günümüz çok güzel geçiyor, hava da çok güzel, teşekkür ederiz.’’


Başakşehir Boğaziçi turları başladı ile Benzer Yazılar:

6 Mayıs 2017 Saat : 3:27

Başakşehir Boğaziçi turları başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir