Başakşehir’de Dolar Operasyonu

Son Güncelleme: 23 Nisan 2016 - 11:24 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Döviz bürosundan gasp ettikleri 1 milyar 100 milyon Irak Dinarı’nı ABD Doları’na çevirmek isteyen şebeke, Başakşehir Asayiş Büro Amirliği ekiplerinin operasyonuyla yakalandı

Başakşehir'de Dolar Operasyonu

İstanbul’un Başakşehir ilçesinde 13 Nisan’da bir döviz bürosunun 1 milyar 100 milyon Irak Dinarı’nı gaspeden şebeke kıskıvrak yakalandı. Başakşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nin yaptığı operasyonda şebekeyle birlikte 750 milyon Irak dinarı ele geçirilerek dört kişi gözaltına alındı. Gaspçılar mağdur tarafından da teşhis edildi.

Parayı gasp ettiler
Şebeke Aksaray’daki bir döviz bürosuyla temasa geçerek 1 milyar 100 milyon dinar almak istediklerini söyledi. Başakşehir’deki İsteks Sanayii Sitesi’nde bir Rent a Car şirketinin adresini veren şebeke üyeleri, önceden burada tertibat alarak dövizcinin kuryesini beklemeye başladı. Şebeke üyeleri daha sonra da kendilerine polis süsü vererek kuryeyi silah zoruyla kelepçeledi ve paraları gasp etti.

Olaya el koyan Başakşehir Emniyeti dedektifleri topladıkları deliller üzerinden gasp şebekesinin peşine düştü. Şebekenin parayı dolara çevirmek için Laleli’de bir kargo şirketinde olduğu istihbaratını alan dedektifler bölgeye giderek operasyonu başlattı. Kapıdaki gözcüler etkisiz hale getirilerek kargo şirketine baskın yapıldı.

Baskında yaklaşık 750 milyon dinar ele geçirildi. Gözaltına alınan şebeke üyeleri U.A, M.Ç., T.Ç., S.D. sorguya alındı. Emniyete çağrılan mağdur da gaspçıları teşhis etti. Polis paranın geri kalanını bulmak için araştırmalarına devam ediyor.


Başakşehir’de Dolar Operasyonu ile Benzer Yazılar:

23 Nisan 2016 Saat : 11:24

Başakşehir’de Dolar Operasyonu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir