Başakşehir’de kardeşlik kazandı

Son Güncelleme: 24 Kasım 2016 - 1:55 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

5 Mevsim Derneği tarafından organize edilen ve Başakşehir Belediyesi‘nin katkılarıyla gerçekleşen 10. Gençlik Futbol Turnuvası’nda dostluk ve kardeşlik kazandı.

Başakşehir'de kardeşlik kazandı

5 Mevsim Derneği Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen organizasyona Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, 5 Mevsim Derneği Başkanı Muhittin Küçük ve Başakşehir Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ağırman, Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi’nin yanı sıra Başakşehirli gençler ve aileleri katıldı.

İlçe’de farklı bölgelerde oturan gençlerin dostluk ve kardeşlik duygularının pekişmesi ve gençlerin tanışıp kaynaşması amacıyla düzenlenen ve bu yıl onlarca takımın katıldığı 10. Geleneksel Gençlik Futbol Turnuvası çekişmeli mücadelelere sahne oldu.

‘Çocuklar spor ahlakı kazanıyor’

20 kupa ve 200’den fazla madalyanın dağıtıldığı turnuvada dereceye giren takımlar kupa ve madalyalarını Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Spor Kulübü Başkanı Ahmet Ağırman ve Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi’nin elinden aldı.

Bu yıl onuncusu düzenleniyor ve ben belediye başkanlığına başlamadan öncesine kadar uzanan güzel bir hikaye diyen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal yaptığı konuşmada,” Burada gençlerle ilgilenen, onlara emek veren insanlar var. Böyle organizasyonlar düzenlerken en güzel olan çocuklara ve gençlere spor ahlakını veriyor olmaktır.

Yeni ve güzel ilçemiz olan Başakşehir her yönüyle güzel olsun istiyoruz. Buna da sporla başlamak doğru bir yol olsa gerek. Mahallelerimizde spor parkları yaptık. İçerisinde güreşten yüzmeye tekvandoya kadar her sporu destekliyoruz. İnşallah her mahallede bu spor parklarımızın sayısını arttıracağız. Şimdi sizlere yeni bir müjde daha veriyorum. Bizim sınırlarımız içerisinde yer alan Olimpiyat Park Alanı mevcut. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığımız anlaşmada olimpiyat alanı çevresindeki boş alanları kullanılır hale getirmeye karar verdik. O alanlara halı sahalar, toprak sahalar, bisiklet yolları yapalım hem bizim hem de çevre ilçedeki insanların hizmetine açalım. 3 bin kişinin katılmış bir organizasyon gerçekten emek isteyen bir iş o yüzden ben bu işte emeği geçen herkese özellikle bu konuda çocuklarını destekleyen ailelere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kupa töreni sonrasında sporcular hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Başakşehir’de kardeşlik kazandı ile Benzer Yazılar:

24 Kasım 2016 Saat : 1:55
  SPOR

Başakşehir’de kardeşlik kazandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir