Başakşehir destek kart ile eğitime destek

Son Güncelleme: 22 Eylül 2017 - 8:15 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi, 2011 yılından bu yana uyguladığı Destek Kart projesi ile eğitime destek vererek 6 bin 350 hanede 12 bin 200 öğrencinin yüzünü güldürdü.

Başakşehir destek kart ile eğitime destek

Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla okul forması, çanta, ayakkabı gibi temel okul ihtiyaçlarını karşılayan destek kart uygulamasıyla ailelere yardım ediliyor. Destek kart ile öğrencilerin tüm okul alışverişi tamamlanıyor.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü çalışmasıyla belirlenen ihtiyaç sahiplerine okul dönemi için ödenek sağlanıyor. Vatandaştan gelen talep üzerine ailedeki her öğrenci için sağlanan destekle öğrenciler okul formalarından çantalarına ayakkabılarından çoraplarına kadar destek kart ile alabiliyor.

6 bin 350 hanede 12 bin 200 öğrenciye ulaşıldı

Başakşehir Belediyesi, örnek projesi olan “Destek Kart“la, ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıdadan giysiye kadar ihtiyaçlarını istediği şekilde ve miktarda nezih ortamlardan temin etmesine imkân sağlıyor. Başakşehir ilçe sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi ilköğretim ve lise öğrencileri için sağlanan bu imkanla da 700 hanede bin 500 öğrenciye eğitim yardımı yapılmış olacak.

2011 yılından bu yana devam eden eğitim yardımlarında toplam 6 bin 350 haneye ulaşılarak 12 bin 200 öğrenciye eğitim yardımı yapıldı.

Destek Kart uygulamasından memnuniyetini dile getiren Sebahat Kuluş,“ Ben destek kart ile bu yıl tanıştım Allah razı olsun belediyemiz bizi zor durumda bırakmadı, çocuklarımıza karşı mahcup olmamızı engelledi. Her türlü okul ihtiyacımızı bu kart sayesinde karşılayabiliyoruz. Çocuklarımızda bizde çok mutluyuz” dedi.


Başakşehir destek kart ile eğitime destek ile Benzer Yazılar:

22 Eylül 2017 Saat : 8:15

Başakşehir destek kart ile eğitime destek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir