Başakşehir Halkı Mısır Askeri Darbesini Protesto Etti

Son Güncelleme: 22 Temmuz 2013 - 1:30 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Halkı Mısır’da yaşanan darbeyi ve Müslüman coğrafyasında yaşanan zulmü protesto etti. Çok sayıda vakıf başkanlarının da katıldığı eylemde, binlerce kişi Muhammed Mursi’nin yeniden iktidara gelmesini istedi.  Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adı altında toplanan binlerce Başakşehirli, Sular Vadisi’nde toplanarak Mısır’da ki darbeyi ve Müslüman coğrafyasında yaşanan zulmü protesto etti. “Mısır için dua vakti, Başakşehir ayakta” sloganıyla harekete geçen Başakşehirliler, teravih namazı sonrasında toplandı.

Başakşehir Halkı Mısır Askeri Darbesini Protesto Etti

Başakşehir Develet Hastanesi önünde toplana grup, “Tekbir Allahu Ekber”, “Müslüman uyuma kardeşine sahip çık” , “ Dik dur eğilme Başakşehir seninle” sloganları atarak yürüyüşe geçti. Sık sık tekbir getiren grup, ellerinde “Mısır’da darbenin karşısında Müslüman kardeşlerimizin yanındayız”, “Darbeye sesiz kalanlar, ”Bu katliamın suç ortaklarıdır” afişleri ve “İslami hareket engellenemez” dövizleri taşıdı. 5 kilometre boyunca yürüyen grup, Sular Vadisi’nin içerisindeki ramazan etkinlik alanına gelerek bir açıklama yaptı.

 

Grup adına açıklama yapan Başakşehir Sivil Toplum Kuruluşu sözcüsü Şakir Okutan, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmenin önemini vurguladı. Dünyada yaşanan olayların Başta Mısır olmak üzere Türk İslam coğrafyası bilhassa Türkiye’de ki Müslümanlara kurulan ve kurulmak istenen tuzak olarak yorumlayan Okutan, “Pompalara karşı sesiz kalmayacağımızı duyurmak için buradayız” dedi. Mısır’daki, Suriye’deki kardeşlerimiz için bol bol dua edelim” diyen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, sıkıntıların biran önce kalkmasını istedi. Burada bulunan vatandaşlara da teşekkürlerini sunan Başkan Uysal, birlik ve beraberlik eylemleri sürdüreceklerini söyledi.

Eyleme destek veren İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım, “Hareketin başında Amerika ve İsrail’in olduğunu söyledi. Yıldırım, “Türkiye’ bizim için sınırlar artık yoktur. Mısır’ın, Suriye’nin içişleri bizim içişlerimizdir. Emparyalist ülkeler başka ülkelerin yanında yer alınca onlar suçlu olmuyor da biz Mısır’ın yanında olunca mı suçlu oluyoruz” diye konuştu.


Başakşehir Halkı Mısır Askeri Darbesini Protesto Etti ile Benzer Yazılar:

22 Temmuz 2013 Saat : 1:30

Başakşehir Halkı Mısır Askeri Darbesini Protesto Etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir