Başakşehir Kayaşehir’de toplu sünnet şöleni

Son Güncelleme: 24 Haziran 2013 - 9:39 1 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

1.274 çocuk, Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği bir organizasyonla erkekliğe ilk adımlarını attı.

Toplu Sünnet Şölenleriyle 5 yılda, toplam 5.257 çocuk sünnet ettirildi.

Başakşehir Kayaşehir’de toplu sünnet şöleni 

Bu sene 5.si düzenlenen etkinliğe Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı temsilen Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin katıldı. Törene ayrıca, Ak Parti İstanbul Millet Vekili Harun Karaca, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel ve sünnet çocuklarının aileleri katıldı.
Kayaşehir’de 16 bölgenin katılımı ile yaklaşık iki aydır devam eden Futbol Turnuvası 224 sporcu 60 müsabaka gerçekleştirdi
Maskot gösterileri ve çocuk etkinliklerinin yanı sıra Sanatçı Ali Şan’ın da sahne aldığı Şölende, Çocuklar doyasıya eğlendi.

Hizmetlerimizin Merkezinde Hep İnsan var

Sünnet çağına gelmiş ancak çeşitli nedenlerle sünnet olamamış çocuklar için düzenlenen Şölende Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Özgürel’in selamlama konuşmasından sonra Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı temsilen Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş açılış konuşması yaptı. Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş

“Hizmetlerimizin merkezine insanı alarak hizmetlerine devam eden Belediyemiz alt yapıdan, imar’a kadar pek çok alanda önemli projelere imza atıyor. Destek Kart’tan, Bilgievlerine, Sağlık taramalarına kadar pek çok hizmetimizle Başakşehirliler’in yüzünü güldürmeye çalışıyoruz. İlk yıldan bu yana halkımızın memnuniyetiyle karşılanan Sünnet şölenimize katılan çocuklarımızın heyecanın bizleri de mutlu ediyor. Hepsini tebrik ediyorum”dedi.

Göz renklerimiz ayrı olsa da, göz yaşlarımızın rengi hep aynı

Sünnet şölenine katılarak, çocukları yalnız bırakmayan Ak Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca konuşmasında “  Çocukları ve ailelerini tebrik ederim.Sünnet olan çocuklarımızın aileleri inşallah mürüvetlerini de görürler” dedi.Milletvekili Harun Karaca, Kayaşehirlilerde yapılacak projeleri anlatarak müjde verdi “Kayaşehirimizde, dört okulumuzun ihalesi tamamlandı. Yeni İmam Hatip lİsemiz açılılıyor. Yeşil alanların düzenleme çalışmaları başladı. Daha yeşil bir Kayaşehir bizleri bekliyor” dedi.

Ali Şan türküleriyle coşturdu

Sünnet şöleni maskot mehteran gösterileriyle başladı. Sünnet çocukları sahneye çıkarak eğlenceli oyunlara ve şarkılara eşlik ettiler.

Protokol konuşmalarından sonra sahne alan Sanatçı Ali Şan, Başakşehir Belediye Başkanına teşekkür ederek “Hayırlı bir iş yaptığınız ve bizleri çocuklarımız ve aileleriyle bir araya getirdiğiniz için Başkanımız Mevlüt Uysal’a, Başkan Yardımcılarımıza, Milletvekilimize çok teşekkür ediyorum. Allah ailelerimize, çocuklarını damatlıkla görmeyi nasip etsin” dedi.

Sanatçı daha sonra, birbirinden güzel türkülerini çocuklar ve aileleri için söyledi.

Başakşehirli çocuklara eğlenceli bir hatıra bırakmak isteyen Başakşehir Belediyesi bu sene de sünnet çocuklarını,  aileleriyle birlikte mahallelerinden otobüslerle alarak şölenin yapılacağı Kayaşehir Ticaret Meslek Lisesine getirdi.  Çocuklar, belediyemiz tarafından kendilerine hediye edilen pantolon, gömlek, pelerin, ayakkabı, taç ve asadan oluşan sünnet kıyafetleri ile şenliğe katıldılar.

Maskot gösterileri ve çocuk etkinliklerinin de yer aldığı Şölende, Başakşehir Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Veliler, uygulamadan memnun

Ücretsiz olarak çocuklarını Belediyenin düzenlediği etkinlikle sünnet ettiren aileler Başakşehir Belediyesine teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdi.

 

Meryem Gül: Kayaşehir’de oturuyorum. İlk defa toplu sünnet şölenine katılıyorum. Bir arada böylesine güzel, anlamlı günde bulunmak çok güzel. Evimizden alınıp hastaneye götürülmesi de çok büyük kolaylık.

Ramazan Çapkın: Çocuğum olmamasına rağmen daha önceki yıllarda da Sünnet Şölenlerine katılıyordum. Bu senede çocuğumu sünnet ettiriyorum. Çok mutluyum. Şölende konserler, çocuk etkinlikleri oluyor. Çok güzl geçiyor. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyorum.

Meryem Torun: Yeğenimi sünnet ettiriyorum. İmkanı olmayan insanlar için çok büyük bir imkan. Konserler, çocuk etkinlikleri var. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.

Mustafa Sarı: İlk defa toplu sünnet şölenine katılıyorum. Çok güzel bir etkinlik, çocuklarımız için eğlenceli bir ortam var. Daha önce sünnet etkinliğine katılan arkadaşlarımız memnun kaldıkları için bize de önerdiler. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Aysel Çorak: İlk defa çocuğumuzu sünnet ettiriyoruz. Belediyemizin böyle güzel bir etkinlik düzenlemesine çok memnun olduk.

Şenay Şafak: İkiz çocuklarımı sünnet ettiriyorum. Daha önce de diğer çocuğumu sünnet ettirdim. Çok memnun oldum. Böyle paylaşım ortamını sağlayan herkese teşekkür ediyorum.

Steril, modern sağlık kurumlarında sünnet

Başakşehir Belediyesi; çocukların steril ve modern ortamlarda sünnetlerin olabilmeleri için sağlık ailelerin evlerine yakın sağlık kurumları belirledi.

Her sene olduğu gibi bu senede mayıs ayı içerisinde Belediye tarafından sünnet kayıtları alınmaya başladı. 24 haziran’dan itibaren de kayıtlı çocuklar sünnet ettirilmeye başlanacak. Mahallelerden muhtarlık önlerinden servislerle alınan çocuklar anlaşmalı sağlık kurumları olan Batı Bahad ve Beylikdüzü Kolan Hastanelerinde sünnet ettirilecek. Ramazan ayı başlamadan da tüm kayıtlı çocuklar steril ve modern bir ortamda sünnet ettirilmiş olacak.


Başakşehir Kayaşehir’de toplu sünnet şöleni ile Benzer Yazılar:

24 Haziran 2013 Saat : 9:39

“Başakşehir Kayaşehir’de toplu sünnet şöleni” için 1 Yorum

  1. Fatma TOPAL. dedi ki:

    Merhaba. Kayaşehir 15. bölge site sakinlerindenim. Geçen yıl 3 oğlum sünnet edildi Başakşehir Belediyesi tarafından… Bu sene ki, sünnet şöleni geçen yılkinden daha güzel ve eğlenceli geçti. Çocuklarımız eğlendi biz eğlendik. Emeğinize yürekten teşekkürler ediyorum. Bizim uşaklar Bayrak açtı Trabzonspor kıyafetleri ile geldiler. Umarım yakaladığınız görüntülerde bizim uşaklar vardı ve yayınlarsınız. Tekrar emeğiniz ve sevginiz için Tüm çalışanlara Ve Sevgili Belediye Başkanımıza Teşekkürlerimiz arz ederim. Nice güzel çalışmalar dileği ile. Allah’a emanet olun. Saygılarımla Fatma TOPAL.

Başakşehir Kayaşehir’de toplu sünnet şöleni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir