Başakşehir Kent Rehberi Hizmete Girdi

Son Güncelleme: 28 Aralık 2013 - 10:26 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehirliler, ilçeye ilişkin tüm adres, kadastro verileri, bina fotoğrafları, 360 derece panoramik yol fotoğraflarına ve elektronik imar durumuna ‘Başakşehir 360 Kent Rehberi’ üzerinden kolayca ulaşılabiliyor.

Başakşehir Belediyesi portalı http://www.basaksehir.bel.tr adresinde yayına alınan 360 Kent Rehberi uygulaması ile Başakşehir’de oturan vatandaşlar, adres bilgileri ile sokak ve caddelerin panoramik fotoğraflarını, bina fotoğraflarını, binaların kadastro ve imar durumunu öğrenebiliyor.

Başakşehir Kent Rehberi Hizmete Girdi

360 Kent Haritası ile Neler yapılabilir?

Portal üzerinde, sol tarafta bulunan Kategorik Arama butonunda mahalle, sokak, kapı seçimi ile harita üzerinde adres verisi görüntülenebiliyor. Her hangi bir seçim yapıldıktan sonra ‘Git’ butonuna basıldığında, harita üzerinde bilgi balonu ve sol bölümde ilgili açıklama bilgisi görüntülenebiliyor.

 

Kategorik aramanın altında yer alan ‘Ölçme araçları’ ile harita üzerinde mesafe ölçümü ve alan hesaplama işlemleri kolaylıkla yapılabilmekte.

Yine portal üzerinde yer alan ‘Nokta Bilgisi’ ile, haritada işaretlenen noktanın bilgisi alınabiliyor. Aynı bölümden, tüm katmanlar için ya da katman bazlı (mahalle, kapı, yapı, parsel ve yol ) sorgulama yapılabiliyor.

Başakşehir Kent Rehberi Hizmete Girdi

İmar Durumu

Seçili alanın üzerinde sağ tuş ile açılan ile açılan pencerede yer alan ‘İmar Durumu’ butonu ile işaretli alandaki binanın  interaktif imar durumu bilgileri görüntülenebiliyor.Başakşehir Kent Rehberi Hizmete Girdi

 

Noktalar, 360° görülebiliyor
Seçili alanın üzerinde sağ klik ile açılan pencerede 360° Göster butonu ile Netcad/360 ile haritada işaretlenen noktanın 360 ̊ görüntülenmesini sağlayan pencere açılıyor. 360 ̊ görüntü harita ile entegre bir biçimde çalışıyor. Bu sayede belirlenen noktaya gitmeden alanı 360 ̊ görme imkanı oluşuyor.
Burada Ne Var?
Seçili alanın üzerinde sağ klik ile açılan ‘Burada ne var?’ yazısının üzerine tıklandığında ise, harita üzerinde sağ tuş yapılan noktada bulunan sorgulanabilir katmanlar listelenerek, bilgi kartları görüntülenebiliyor.
Başakşehir Kent Rehberi Hizmete Girdi

 

Yapı Fotoğrafları ekranda
Seçili alanın üzerinde sağ klik ile açılan “Yapı Fotoğraf” yazısının üzerine tıklandığında, harita üzerinde belirlenmiş alanda yer alan binanın farklı açılardan fotoğrafları görüntülenmektedir.Başakşehir Kent Rehberi Hizmete Girdi

Vatandaşların ayrıca, ana ekranda üste yer alan ‘Yardım’ butonuna tıklayarak ayrıntılı bilgi alma imkanı bulunuyor.


Başakşehir Kent Rehberi Hizmete Girdi ile Benzer Yazılar:

28 Aralık 2013 Saat : 10:26

Başakşehir Kent Rehberi Hizmete Girdi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir