Başakşehir Living Lab’a muhtarlar Ziyaret Etti

Son Güncelleme: 14 Haziran 2014 - 9:10 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Kısa sürede girişimcilerin ve startup (Başlangıç noktasındaki) firmaların ilgi odağı olan Başakşehir Living Lab, ilçe muhtarlarını ağırladı. Merkez’de geliştirilen ürün ve hizmetlerin vatandaşa anlatılması konusunda ortak çalışmalar tartışıldı.

Başakşehir Living Lab’a muhtarlar Ziyaret Etti

Belirli periyotlarla İlçe okul öğrencilerin ziyaretine açılan ve geleceğin girişimcilerine anlatılan Living Lab’ın son konukları Başakşehir Muhtarları oldu. İlçe muhtarının yer aldığı tanıtım gezisi ve toplantısında ziyaretçiler; yenilikçi fikirleri olan herkese açık bir buluş ve geliştirme merkezi olan İnovasyon ve teknoloji merkezi bir diğer adıyla Living Lab’ a hayran kaldı.

Merkezin çalışmaları muhtarlara anlatıldı

Living Lab’da; Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel, Living Lab Danışmanlarından Ömer Onur, Living Lab, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürü Özge Şenöz’le bir araya gelen Başakşehir Muhtarları merkez bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Toplantıda; merkez bünyesinde düzenlenen etkinlik, sosyal sorumluluk projelerinin vatandaşlara duyurulması, aktarılması noktasında ortak yapılabilecek çalışmalar tartışıldı.
Living Lab Danışmanlarından Ömer Onur, merkez hakkında muhtarlara bilgiler aktardı, “Burada geliştirilen ürün ve hizmetleri kullanıcısıyla birlikte geliştirmeye çalışıyoruz. Başakşehir Belediyesi geliştirilen ürün ve hizmetlerin pilot bölgelerde uygulanması için yardımcı oluyor. Merkez’de geliştirilen ürünlerin belediyenin ve ilçenin ihtiyaçlarını karşılaması birincil önceliğimiz. Siz muhtarlarımızla da bu anlamda işbirliği geliştirebiliriz.”dedi.kayasehiristanbul.net

Hizmetler, ürünler vatandaşa temas etmeli

Başakşehir Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Bekir Selçuk Temel ise yaptığı konuşmada, “Modern bir şehir olan Başakşehir’de akıllı şehirciliğin alt yapısını oluşturmayı istedik. Living Lab’ı ilçemize ülkemize kazandırdık. Burada fikirlerini geliştirmek isteyenlere şartımız şudur, ‘fikrini burada geliştir ama bu ürün ve hizmet vatandaşa temas etsin, işini kolaylaştırsın. Mobil Sağlık Sistemi de burada geliştirildi ve vatandaşa büyük faydaları dokundu.”

Gençlerin düşünme yetilerini geliştirecek bir merkez

Bilgilendirme toplantısının akabinde ilçe muhtarları Living Lab binasını gezdi.

Fatih Mehmet Yıldırım (Başakşehir Mahallesi Muhtarı) : “Böylesi bir merkezin Türkiye’de ilk defa bizim ilçemizde kurulmasından gurur duyuyorum. Bu merkezde ilerleyen yıllarda çocuklarımız ve gençlerimiz yeni fikirler, icatlar yapacaklar. Belki şu an tam kavrayamadık ama bundan 10-15 yıl sonra burası meyvelerini verdiğinde merkezin faydasını daha net görebileceğiz. Akıllı aynadan, akıllı ev teknolojisine kadar hayatı kolaylaştıran geleceğin ürünleri burada geliştiriliyor.”

Sakine Turan (Bahçeşehir 1. Kısım Muhtarı) : “Living Lab’ı çok güzel buldum. Geleceğin gençliğine, düşünen beyinlere büyük katkılarının olacağına inanıyorum. Düşünme yetilerini, vizyonlarını genişletecektir. İnşallah gençlerimiz teknolojiyi tembellik anlamında kullanmazlar, az da olsa endişem bulunuyor.”


Başakşehir Living Lab’a muhtarlar Ziyaret Etti ile Benzer Yazılar:

14 Haziran 2014 Saat : 9:10

Başakşehir Living Lab’a muhtarlar Ziyaret Etti Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir