Başakşehir Müftülüğü, yaz Kur’an Kursu takvimini belirledi

Son Güncelleme: 11 Haziran 2013 - 10:29 0 Yorum Yazar:

  • Anasayfa
  • Başakşehir Müftülüğü, yaz Kur’an Kursu takvimini belirledi
0 Paylaşımlar

Başakşehir Müftülüğü, yaz Kur’an Kursu takvimini belirledi. Bu yıl kurslar, 24 Haziran’da başlayacak, 23 Ağustos tarihinde son bulacak. Kurslara kayıtlar ise 17 Haziran tarihinde başlıyor.

Başakşehir Müftülüğü, yaz Kur'an Kursu takvimini belirledi

Başakşehir Müftülüğü, yaz Kur’an kursu takvimini belirledi. Bu yıl kurslar, 24 Haziran’da başlayacak, 23 Ağustos tarihinde son bulacak. Kurslara kayıtlar ise 17 Haziran tarihinde başlıyor. Kurslar üçer haftalık dönemler halinde kur sistemiyle olacağından, öğrenciler seviyesine göre uygun kurlara kayıt yaptırabilecek. İstisnasız olarak bütün camilerde ve Kur’an Kurslar’ında yaz kursları açılabileceği gibi, ihtiyaç halinde cami ve Kur’an kursları dışında uygun olan yerlerde de kurs açılabilecek. Yaz kursları günde 3, haftada 15 saat üzerinden gerçekleştirilecek. Sınıflar 30 kişiyi geçmeyecek şekilde oluşturulacak.

‘DİNİMİ ÖĞRENİYORUM’ SETİ ÜCRETSİZ

Başakşehir Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada, yaş sınırlamasının bulunmadığı yaz kurslarında bu yıl 3 milyon katılımcıyı hedefleyen Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, öğrencilere 4 kitaplık ‘Dinimi Öğreniyorum’ setini ücretsiz dağıtacağı belirtildi. Yaz kurslarında kontenjan sınırlaması bulunmuyor. Ancak yatılı kurslarda kontenjanlar sınırlı tutuluyor.

Bu arada görme engelli öğrenciler için Braille alfabesi ile eğitim veren kurslarının mevcut olduğu belirtilirken, engelli vatandaşlar için de camilerde ve kurslarda gerekli tedbirler alındı.

Eğitim ve öğretim saatleri mahalli şartlar, öğrenci ve velilerin talepleri vb. hususlar dikkate alınarak belirlenecek. Aynı kurs ve camide tekli ya da ikili (Sabahçı – Öğlenci) eğitim yapabilecek.

Yaz kurslarında eğitim- öğretim hizmetleri sevgi, hoşgörü ve gönüllülük esasına dayalı olarak, öğrencilerin tatilde oldukları bilinciyle yürütüleceği bilgisini veren müftülük, derslerin, öğrencilerin çeşitli oyun ve etkinliklere katılımı ile işlenmesine özen gösterileceğini ve gerektiğinde ödüllendirmelerin yapılacağını vurguladı.

Her sene olduğu gibi bu senede öğrencilere her gün Başakşehir Belediyesi sponsorluğu ile kek ve meyve suyu ikram edilecek. Bütün bu hizmetler karşılığında öğrenci ve velilerden kesinlikle ücret talep edilmeyecek.

BASKET, KARATE VE MASA TENİSİ…

Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında 7-18 yaş grubundaki öğrencilere basketbol, karate, masa tenisi, güreş, badminton, tekvando, judo, wushu gibi spor etkinliklerinden faydalanma imkânı sunulacak. Başakşehir Belediyesi, STK ve Başakşehir Müftülüğü katkıları ile öğrencilere piknik de düzenlenecek.


İlginizi Çekebilecek Diğer Linkler:

Başakşehir Müftülüğü, yaz Kur’an Kursu takvimini belirledi ile Benzer Yazılar:

11 Haziran 2013 Saat : 10:29

Başakşehir Müftülüğü, yaz Kur’an Kursu takvimini belirledi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir