Başakşehir Şahintepe’de yeni parklar tamamlandı

Son Güncelleme: 24 Kasım 2016 - 2:14 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi ilçe mahallerine yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Başakşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışmalarla Şahintepe Mahallesi’ne üç yeni park kazandırıldı. Şahintepe Yeni Park alanı

Bölgeye ilerleyen dönemde iki yeni park daha yapılacak. Yeni parklar proje aşamasında. Başakşehir Belediyesi’nin Şahintepe Mahallesi’ne yeni park ve çocuk oyun alanları kazandırma çalışmaları hızla devam ediyor. Bölge sakinlerinin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda projelendirilen parklar Şahintepe halkını ve çocukları memnun edecek nitelikte.

Hem çocuklar hem yetişkinler için

Vatandaşların hizmetine açılan Şahintepe Mahallesi’ndeki Cem Sokak Parkında bölge çocuklarının keyifli vakit geçirebilmeleri için 172 m2’lik alanda kurulan çocuk oyun grupları, gençler için 127 m2’lik basketbol alanı yer alıyor. 700 m2 alanda inşa edilen park içerisinde ayrıca oturma ve dinlenme alanları da mevcut. 235 m2’lik yeşil alanı da ilçeye kazandırmış olan parkta 3 adet çatılı piknik masası ve 6 adet bank da yer alıyor.

Şahintepe’ye artı değer katacak diğer parklar Garipcan Sokak ve Murat Dere Caddesi’ne yapıldı. Hizmete açıldığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gören iki parkta modern görünümleri ile göz dolduruyor. Parkların ilki eski İstanbul Caddesi ve Garipcan Sokağın kesişimin de yer alıyor. 700 m2’lik alanda kurulan park içerisinde 180 m2’lik alanda çocuklar için oyun parkları inşa edildi. Yetişkinler için fitness alanlarının da yer aldığı parkta aileler için dinlenme alanları da bulunuyor.

Bölge de önemli bir ihtiyacı karşılayan diğer bir park çalışması Murat Dere Caddesi üzerinde, Ali Ekber Camisi yanında yapıldı. 400 m2’lik alanda kurulan parkta, 100 m2’lik alanda çocuk oyun parkları yer alıyor. Şahintepeli yetişkinler içinde park içerisinde fitness alanı ve dinlenme alanlarının da yer alıyor.

Şahintepeye iki yeni park daha yapılacak

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Şahintepe Mahallesi’ne tamamlanan parkların yanında iki yeni park daha yapılacak.

Benzer sosyal alanların her mahalleye kazandıracaklarını ve çalışmalarla, her mahallenin gereksinimlerine uygun konseptlerde sosyal alanların hayata geçirileceğini bildiren, müdürlük yetkilileri Şahintepe’de yapılacak iki yeni parkın, çocuk oyun grupları, spor kondisyon alanı, oturma dinlenme alanları gibi çocuk, genç, yetişkin ve yaşlılara hitap edecek kullanımları barındıracağı bilgisini paylaştı.


Başakşehir Şahintepe’de yeni parklar tamamlandı ile Benzer Yazılar:

24 Kasım 2016 Saat : 2:14

Başakşehir Şahintepe’de yeni parklar tamamlandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir