Başakşehir Şehir Hastanesi AE Arma-Elektropanç’a emanet

Son Güncelleme: 12 Haziran 2018 - 10:29 0 Yorum Yazar:

28 Paylaşımlar

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi’nin 2. Kısım elektrik taahhüt işlerini AE Arma-Elektropanç üstlendi. İleri teknoloji deprem izolatörlerine sahip olmasıyla dünyanın en büyük deprem sismik izolatörlü binası unvanını alan İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, bu sayede deprem sırasında ve sonrasında tüm operasyonlarına devam edebilecek.

Başakşehir Şehir Hastanesi AE Arma-Elektropanç'a emanet

İkitelli Şehir Hastanesi Maketi

Engineering News Record’un (ENR) açıkladığı ‘Dünyanın En Büyük Uluslararası 250 Müteahhitlik Firması’ listesinde yer alan ve Orta Doğu’nun en büyük 25 teknik müteahhidi arasında olan AE Arma-Elektropanç, Türkiye’nin önemli sağlık yatırım projelerinden İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi’nin 2’nci kısım elektrik taahhüt işlerini üstlendi. AE Arma-Elektropanç, üç ana bölümden oluşan projenin 278 bin metrekarelik MH-A blok kısmından sorumlu olacak. Yaklaşık 1 milyon metrekare kapalı alanda 2 bin 682 yatak kapasitesine sahip projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.

Dünyanın en büyük deprem sismik izolatörlü binası

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi, ileri teknoloji deprem izolatörleri barındıracak. 2 binden fazla sismik izolatörle donatılacak olan hastane, bu özelliğiyle yaşanması olası bir şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile operasyonel faaliyetlerini hiç bir aksama olmadan yerine getirmeye devam edebilecek. İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi, sahip olduğu kapalı alanın büyüklüğüyle de dünyanın en büyük deprem sismik izolatörlü binası olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin en büyük sağlık projelerinden birinde yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten AE Arma-Elektropanç CEO’su Burak Ç. Kızılhan, “Sadece yurt dışında değil, yurt içinde üstlendiğimiz projelerle de Türkiye’nin en büyük teknik müteahhitlik firmalarından biri olmaya devam ediyoruz. Tasarımlar çerçevesinde her zaman en kaliteli, gelişmiş ve çevre dostu sistemleri kullanıyor, bakım ve işletme açısından da çevre dostu ve bakımı kolay sağlanan sistemlerle sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunuyoruz. İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi’nin tüm halkımıza hayırlı olmasını dileriz” diye konuştu.


Başakşehir Şehir Hastanesi AE Arma-Elektropanç’a emanet ile Benzer Yazılar:

12 Haziran 2018 Saat : 10:29

Başakşehir Şehir Hastanesi AE Arma-Elektropanç’a emanet Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir