Başakşehir Şehir Hastanesinin Yolları Açılıyor - Kayaşehir İstanbulKayaşehir İstanbul

Başakşehir Şehir Hastanesinin Yolları Açılıyor

Başakşehir Şehir Hastanesinin yolları yapımına geç başlandı. Şimdiye kadar bitirilmesi gerekiyordu. Ancak…

Buna bakmak ister misiniz.
Başakşehir Şehir Hastanesinin Yolları Açılıyor
Son Güncelleme :

26 Şubat 2021 - 8:37

tanıtım ekle

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Başakşehir Şehir Hastanesinin Yolları yapımına geç başlandı. Şimdiye kadar bitirilmesi gerekiyordu ancak bitirmesi gerekenler bu yolları bitirmedi.” açıklamasında bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Başakşehir Şehir Hastanesi bağlantı yollarının 20 Mayıs’ta hastaneyle hizmete başlayacağını açıkladı.

Karaismailoğlu, hastanenin bağlantı yolları faaliyetlerinin sürdüğü şantiyedeki incelemeleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Çam Sakura ödül

Başakşehir Şehir Hastanesinin Yolları

Hastanenin acil bölümü girişine yapılacak ambulans viyadüğü ve batı girişlerine yapılacak yan yolların yapım faaliyetlerinde ciddi ilerleme sağlandığını belirten Karaismailoğlu, yolların söz verildiği gibi 20 Mayıs’taki hastane açılışına yetiştirileceğini söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, ilk aşaması biten ve ikinci aşaması 20 Mayıs’ta hizmete sunulacak hastanenin, bağlantı yollarıyla ilgili güney yan yolun üstyapı imalatına başlandığını ve çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, hastanenin doğu ve batı girişlerine yapılacak yolların yapım faaliyetlerinde önemli ilerleme kaydedildiğini de dile getirdi.

Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin, coronavirüsle mücadelede en fazla yararlanılabilecek sağlık komplekslerinden olduğuna işaret eden Bakan Karaismailoğlu, hastanenin oldukça hızlı şekilde hizmet vermeye başlaması için Sağlık Bakanlığının faaliyetlerine devam ettiğini belirtti.

Bakan Karaismailoğlu, hastanenin erişim yollarının yapımına geç başlandığına işaret ederek, şu ifadeleri kullandı:

“Şimdiye kadar bitirilmesi gerekiyordu ancak bitirmesi gerekenler bu yolları bitirmedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak böyle önemli bir projenin mutlaka dört dörtlük şekilde vatandaşımıza hizmet verebilmesi için devreye girdik ve yolların yapımını Karayolları Genel Müdürlüğümüzün sorumluluk alanına alarak inşaat çalışmalarını başlattık. Hastanenin ilk kesiminin açılışını Cumhurbaşkanımız 20 Mayıs olarak ilan etti. 20 Mayıs’ta hastanemizin acil ünitesi açılacak. Erişimle ilgili bir sıkıntı olmayacak ve söz verdiğimiz gibi 20 Mayıs’ta hastane, yollarıyla beraber hizmet vermeye başlayacak.”

Bakan Karaismailoğlu, sağlık hizmetlerinde aksama olmaması için bağlantı yollarını Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluk alanına dahil ettiklerine vurgu yaparak, proje kapsamında 2×3 şeritli 2,2 kilometre, 2×2 şeritli 1,5 kilometre, 2 şeritli tek yön 3,8 kilometre olmak üzere toplam 7,5 kilometre aks uzunluğunda yol, 480 metre sağlık şehir viyadüğü, 117 metre ambulans viyadüğü yaptıklarını dile getirdi.

1100 metre uzunluğundaki güney yan yol drenaj ile altyapı yapımlarının bittiğin belirten Bakan Karaismailoğlu, üst yapı çalışmasında da ciddi ilerleme sağlandığını söyledi.

Bakan Karaismailoğlu, hastanenin batı girişi Güvercintepe yan yolunun altyapı, Arnavutköy bağlantı tarafının da üstyapı düzeyinde yapım faaliyetlerinin son etaba geldiğini de belirtti.

Karaismailoğlu, toplam 950 bin 705 metrekare kapalı inşaat alanına ve iki bin 682 yatak kapasitesine sahip hastanenin, Avrupa’nın en büyük hastanelerinden olacağına dikkat çekere, hastanenin hizmet vermeye başlamasıyla bölgede günlük neredeyse 100 bin kişilik nüfus dolaşımı olacağını ifadelerine ekledi.

Buna bakmak ister misiniz..

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.