Başakşehir ulaşım sorununa çözüm arayışı

Son Güncelleme: 8 Kasım 2017 - 1:27 0 Yorum Yazar:

1 Paylaşımlar

İETT yetkilileri Başakşehir ilçe muhtarları ile Başakşehir Belediyesi ev sahipliğinde bir araya geldi. İlçenin ulaşımla ilgili konularının dile getirildiği toplantıya Başkan Yardımcısı Muammer Çınar, İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı İhsan Eroğlu, İETT Hukuk Müşaviri Süleyman Bayer ve ilçe muhtarları katıldı.

Başakşehir ulaşım sorununa çözüm arayışı

İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı İhsan Eroğlu, Başakşehir’e sürekli iyileştirmeler yaptıklarını ifade ederek, “İstanbul’da çalışan 6 bine yakın otobüsün 400’ü yani %10’u Başakşehir’e çalışıyor” dedi.

Başakşehir Hizmet binasında gerçekleşen toplantıda İETT yetkililerini ağırlayan Başkan Yardımcısı Muammer Çınar toplantının amacının ilçenin ulaşımla ilgili konularını, gözden geçirdiklerini belirterek, “İlçemizdeki ulaşımla ilgili sıkıntıları mahalle muhtarlarımızın ağzından dinleyelim, konu ile ilgili gelişmeleri ilk ağızdan uzmanından dinleyelim istedik. Bu toplantının bize bir yol gösterici bir misyon üstleneceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL’DA ÇALIŞAN 6 BİNE YAKIN OTOBÜSÜN %10’U BAŞAKŞEHİR’E ÇALIŞIYOR”

İETT Ulaşım Planlama Daire Başkanı İhsan Eroğlu, vatandaşlarımızın taleplerini yerinde dinlemek, sorunlara ortak çözüm üretmek istediklerini söyleyerek, “Başakşehir’de ki otobüs ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek imkânlarımız ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Başakşehir’e sürekli iyileştirmeler yapıyoruz. Başakşehir’deki nüfusun artış oranı İstanbul ortalamasının üzerinde dolayısıyla otobüs seferlerinde de aksaklıklar, eksikler olabiliyor. İlçeden toplam 45 tane otobüs hattı çıkıyor, ilçeden geçen hat sayısı ise 13. Toplamda ilçeye hizmet veren hat sayısı 60’lara yakın. İlçeden çıkan otobüs sayısı Toplam 319 ve ilçeden geçen hatlarda ise 62 tane otobüs çalışıyor. İstanbul’da çalışan 6 bine yakın otobüsün 400’ü yani %10’u Başakşehir’e çalışıyor” şeklinde konuştu.

Programa katılan Altınşehir Mahalle Muhtarı Seyfettin Balçin, Başakşehir Mahalle Muhtarı F. Mehmet Yıldırım, Bahçeşehir 1. Kısım Muhtarı Sakine Turhan, Ziya Gökalp Mahalle Muhtarı İhsan Koluş ve Şamlar Mahalle Muhtarı Rafet Keskin bölgelerindeki otobüs seferleri hakkında aksayan yönler ve talepleri dile getirdi.


Başakşehir ulaşım sorununa çözüm arayışı ile Benzer Yazılar:

8 Kasım 2017 Saat : 1:27

Başakşehir ulaşım sorununa çözüm arayışı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir