Başakşehir,Belediye Başkan Yardımcılarını ağırladı

Son Güncelleme: 7 Mart 2015 - 11:24 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi, İstanbul Avrupa Yakası Teknikten sorumlu Belediye Başkan Yardımcıları toplantısına ev sahipliği yaptı.

Başakşehir,Belediye Başkan Yardımcılarını ağırladıBaşakşehir Belediyesi Living Lab’da gerçekleştirilen toplantının ev sahipliğini Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu yaptı. Toplantıya, Gaziosmanpaşa, Bağcılar, Esenler, Beyoğlu, Bahçelievler, Sultangazi İlçelerinin teknik konulardan sorumlu Başkan Yardımcıları katıldı.

Yemekli toplantı öncesinde heyet Başakşehir Living Lab’ı, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu’nun eşliğinde gezerek, bilgi aldı. Her ay başka bir ilçenin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Belediye Başkan Yardımcıları toplantısı birlikte yenen yemek ile başladı. Davetliler yemeğin ardından Başakşehir Belediyesi Living Lab’ı gezdi. Merkezin Halkla İlişkiler Müdürü Özge Şenöz katılımcılara 3D printer, akıllı ev, akıllı ayna, mobil sağlık istasyonu gibi tesiste sergilenen projeleri anlattı. Tasarım atölyesini de ziyaret eden Başkan Yardımcıları Bursa’ da düzenlenen ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ turnuvasında Robotik Performans’da birincilik kazanan Başakşehir Living Lab ekibinin çalışmalarını da yakından inceledi.

Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu, heyete Başakşehir Belediyesi ve Living Lab tarafından geliştirilen Akıllı Çöp Toplama sistemini anlattı.

Heyet incelemelerin ardından İstanbul Avrupa Yakası Teknikten sorumlu Belediye Başkan Yardımcıları toplantısına geçti. Başkan Yardımcısı Yasin Kartoğlu’nun başkanlığında gerçekleşen toplantıda; gelir paylaşımları, fiber optik altyapı, baz istasyonları gibi başlıklar ele alındı.

‘İnşallah bizlerde bu projeden feyiz alırız’

Toplantı sonunda davetli Başkan Yardımcıları Başakşehir Living Lab ile ilgili izlenimlerini şu şekilde paylaştı:
Rana Danışman (Sultangazi Belediyesi) : “Çok güzel bir mekan. Başakşehir Living Lab farklı bir proje. Projenin uygulanabilir olması da çok önemli.”

Ali Çağrıcı (Gaziosmanpaşa Belediyesi) : “Gayet güzel bir proje olmuş. Bunun benzerini ancak yurt dışında görürüz, diye beklerken Türkiye’de de böyle bir projenin yapılması bizi mutlu etti. İnşallah bizlerde bu projeden feyiz alırız.”


Başakşehir,Belediye Başkan Yardımcılarını ağırladı ile Benzer Yazılar:

7 Mart 2015 Saat : 11:24

Başakşehir,Belediye Başkan Yardımcılarını ağırladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir