Başakşehir’de 4 Farklı Dilde İlahi

Son Güncelleme: 17 Temmuz 2013 - 11:04 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan etkinliklerinde Peygamber aşkı 4 dilde söylenen ilahilerle vadiye taşındı.Başakşehir’de 4 Farklı Dilde İlahi
Başakşehir’de Ramazan etkinlikleri konserler, şiir dinletileri ve sohbetlerle devam etti.
Başakşehir Belediyesi’nin üç farklı bölgede kurduğu etkinlik alanlarındaki programların 7. Gününde Grup Dergah, Türkçe’den, Farsça’ya; Kürtçe’den, Arapça’ya Peygamber aşkını ilahilerine, Türk Tasavvuf Müziği ezgilerine taşırken; Bahçeşehir’de İbrahim Sadri, Kayaşehir’de ise Ömer Döngeloğlu sahne aldı.

4 FARKLI DİLDE İLAHİLER SÖYLENDİ
Sufi Müzikte farklı icralarıyla dikkat çeken Grup Dergah, Sular Vadisi’ndeki Ramazan etkinliklerinde sahne aldı. Şanlıurfa’dan Başakşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri için gelen vatandaşlar, grubu dinlemek için erken saatlerde etkinlik alanını doldurdu. Grup Dergah, Türk Tasavvuf Müziği’nin namelerini ve ilahilerini Türkçe’den Farsça’ya; Kürtçe’den, Arapça’ya farklı dillerde seslendirdi.

Grup üyelerinden Mehmet Ziya Demirbaş konser öncesi yaptığı açıklamada, “Ramazan’ın ilk günü, biz Şanlıurfalı olduğumuz için konserimizi orada verdik, sonrasında Malatya, Adıyaman, Erzurum, Kırşehir illerinde verdik. Tüm samimiyetimle söylüyorum Başakşehir hem bizim için hem İstanbul için çok önemli bir ilçe. Burası hemşerilerimizin yoğunlukta olduğu bir bölge olduğu için ayrı bir öneme sahip. İnsanlar elinden geldiğince teveccüh gösterip katılıyorlar. Bu akşamda Vadi’de, yeni eserlerimizden söyleyeceğiz. Türkçe, Kürtçe, Farsça, Arapça eserler seslendireceğiz, ilahilerle Kerbela’ya uzanacağız” dedi.


Başakşehir’de 4 Farklı Dilde İlahi ile Benzer Yazılar:

17 Temmuz 2013 Saat : 11:04

Başakşehir’de 4 Farklı Dilde İlahi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir