Başakşehir’de Açtıkları lokanta için Guinness’e başvurdular

Son Güncelleme: 4 Nisan 2016 - 3:44 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) emekli olan 4 asker, bir iş adamıyla ortak kurdukları ve “en büyük kapalı alana sahip” olduğunu iddia ettikleri lokantayı tescil ettirmek Guinness’e başvurdu.

Başakşehir'de Açtıkları lokanta için Guinness'e başvurdular

Başakşehir‘de hizmet veren ve henüz resmi açılışı yapılmayan işletme, aynı anda 3 bin 500 kişinin yemek yiyebileceği kapasiteye sahip. 6 bin 500 metrekarelik kapalı ve 2 bin 500 metrekare de açık alana sahip otantik mekanda, sigara içmeyen 150 kişi istihdam ediliyor. İşletmenin ortaklarından Erdal Tahta, yaptığı açıklamada, 28 Şubat döneminde TSK’dan ilişiği kesildikten sonra değişik işlerde çalıştığını söyledi.

Yüksek Askeri Şuranın (YAŞ) 2011’deki kararıyla atılanlara itibarlarının iade edildiğini ve 2015’te kıdemli albay rütbesiyle emekli olduğunu belirten Tahta, “Benim gibi TSK’dan ilişiği kesilen üç arkadaşım ve Malatyalı bir girişimciyle bir işletme açmaya karar verdik. Üç ortağım, şu anda sivil hayatta pilot olarak görev yapıyorlar. Dünyanın birçok yerine uçuş yapıyor ve bizim görmediklerimizi görüyorlar. Onların ve işletmeci ortağımızın tecrübelerinden istifade ederek bir yıllık planlamanın ardından Türkiye’de değil, dünyada bile olmayan bir işletme açtık.” dedi.

Tahta, Başakşehir’de açtıkları lokantanın “Türkiye’nin ve dünyanın en büyük lokantası” olduğunu ileri sürerek, lokantanın bu özelliğini tescil ettirmek için Guinness’e başvurduklarını ifade etti.


Başakşehir’de Açtıkları lokanta için Guinness’e başvurdular ile Benzer Yazılar:

4 Nisan 2016 Saat : 3:44

Başakşehir’de Açtıkları lokanta için Guinness’e başvurdular Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir