Başakşehir’de ‘Alamut Kalesi’ sahnelendi

Son Güncelleme: 22 Aralık 2016 - 6:25 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Betül Odabaşı Törk’ün yazdığı, İstanbul Devlet Tiyatroları Müdürü Zafer Kayaokay’ın yönettiği Haşhaşileri anlatan Alamut Kalesi adlı tiyatro oyunu Başakşehir’de izleyicisi ile buluştu.

Başakşehir’de ‘Alamut Kalesi’ sahnelendi

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyunun ev sahipliğini Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir yaptı.Oyunun yönetmenliğini Zafer Kayaokay yapıyor. Gerçekçi savaş sahneleri ve kostümleri ile dikkat çeken oyun Tiyatral Sanatlar Akademisi Vakfı tarafından sahnelendi.

Başakşehirlilerin yoğun katılım gösterdiği oyunda Hasan Sabbah’ın Büyük Selçuklu Devleti’ne karşı İslami öğretileri kullanarak “darbe” yapmaya çalışması konu ediniliyor. Hasan Sabbah gençliğinden itibaren kendini aklındaki soruların cevabını bulmaya adamış hırslı, bencil biridir.

Eğitimi için gittiği medresede Ömer Hayyam ve Nizamülmülk ile tanışıyorlar. Üç arkadaş birbirlerine söz verirler. Yüksek bir makama ilk ulaşan hangisi olursa diğerlerine yardım edecektir… Oyun, Haşhaşileri sahneye taşıyarak, iyinin ve kötünün ne olduğunu, halkın nelere alet olmaması gerektiğini, hırsların ve isteklerimizin bizi zaman zaman doğru yoldan uzaklaştırabildiğini gözler önüne seriyor.

Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir program sonrasında Tiyatro ekibine katılımlarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.


Başakşehir’de ‘Alamut Kalesi’ sahnelendi ile Benzer Yazılar:

22 Aralık 2016 Saat : 6:25

Başakşehir’de ‘Alamut Kalesi’ sahnelendi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir