Başakşehir’de Anneler Günü Piknikle Kutlandı

Son Güncelleme: 9 Mayıs 2016 - 9:55 0 Yorum Yazar:

0 Paylaşımlar

Başakşehir’de Anneler Günü geleneksel hale getirilen “Anne çocuk el ele haydi pikniğe” etkinliği Şamlar Ormanı Tabiat Parkı’nda kutlandı.Başakşehir'de Anneler Günü Piknikle Kutlandı

Anneler Günü’nde anne, çocuk ve babayı bir araya getirmeyi amaçlayan pikniğe çok sayıda aile katıldı.

“ANNELER GÜNÜ’NE AİLECEK OLMAK YAKIŞIR”

Pikniğe Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katıldı.

Uysal piknik alanına geldikten sonra annelere gül hediye etti. Ardından piknik alanını dolduran vatandaşlara seslenen Başkan Uysal, Anneler Günü’nde yapılacak en iyi etkinliğin aileyi bir araya getirmek olduğunu ifade etti.

Mevlüt Uysal konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“İnşallah bugün burada Anneler Günü programında anne, çocuk, aile hep beraber piknik yapalım dedik. Anneler Günü’nde değişik programlar yapılır. Her zaman güzel programlar yapılır. Ama herhalde ailecek burada buluşmak Anneler Günü’ne daha çok yakışır dedik. İnşallah bugün burada hep beraber hem annelerimizi hatırlayacağız hem de ailedeki o sıcaklığı.”

“ŞEHİT ANNELERİNE SABIR DİLİYORUM”

Başkan Uysal konuşmasında şehit annelerini de unutmadı. Düzenlenen etkinliğin şehit anneleri göz önünde bulundurularak planladığını ve o yüzden eğlenceye çok yer verilmediğini belirten Uysal, “Aslında daha özel şeyler yapılabilirdi. Piknik günü daha eğlenceli olabilirdi ama biliyorsunuz her gün şehitlerimiz geliyor. Biz dedik ki; Anneler Günü’nde mutluluğumuzu paylaşalım ama Güneydoğu’da şehit olan askerlerimizin annelerini de üzmeyelim dedik. Onları da bir kez daha Allah cennette kavuştursun diyoruz, şehitlerimize rahmet diliyoruz. Annelerine sabır diliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Başakşehir Bilgi Evleri’nde eğitim alan çocuklar Anneler Günü için özel hazırlanan gösterilerini sundu. Çocukların anne konulu şiirleri okudukları sırada bazı anneler gözyaşlarına hakim olamadı. Piknikte ayrıca çocuklar kendileri için kurulan oyun parklarında oynarken çeşitli noktalarda da Başakşehir Belediyesi tarafından pikniğe katılanlara ikram verildi.


Başakşehir’de Anneler Günü Piknikle Kutlandı ile Benzer Yazılar:

9 Mayıs 2016 Saat : 9:55

Başakşehir’de Anneler Günü Piknikle Kutlandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir