Başakşehir’de ‘cami sohbetleri’ başladı

Son Güncelleme: 20 Mayıs 2018 - 7:43 0 Yorum Yazar:

1 Paylaşımlar

Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Cami Sohbetleri, her akşam iki farklı camide olmak üzere Başakşehirlileri Türkiye’nin önde gelen ilahiyatçı ve din âlimleriyle buluşturuyor.

Başakşehir ‘cami sohbetleri’ başladı

İlk programda Başakşehirlilere bir araya gelen İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu, Filistinliler için dua istedi.

Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Cami Sohbetleri programlarının ilki Başakşehir Mahallesi’ndeki Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde yapıldı. İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konuk olduğu programa Başakşehirliler yoğun ilgi gösterdi.

Döngeloğlu Filistin için dua istedi

Ömer Döngeloğlu, teravih namazı öncesinde cami cemaatinin katılımı ile gerçekleştirilen programda, Müslümanların bu sene de mübarek Ramazan ayına hüzünle girdiklerine dikkat çekti. Tüm Müslümanların Ramazan ayı boyunca Filistin ve Filistinliler için ellerini semaya açmalarını isteyen Döngeloğlu, “Kur’an ayı Ramazan’a ne yazık ki yine hüzünle girdik. Siyonist İsrail’in zulmü altında şehit olan onlarca kardeşimiz, yaralanan binlerce kardeşimiz var. Bizler biliyoruz ve inanıyoruz ki, Müslümanın Müslüman kardeşine yaptığı dua çok kıymetlidir. O halde bizlere düşen Filistinli kardeşlerimize bol bol dua etmektir. Sadece Filistinli kardeşlerimiz mi? Hayır. Dünyanın dört bir yanında zulüm gören tüm Müslüman kardeşlerimiz dua edelim. Allah-u Teâla’nın selamı, rahmeti ve bereketi, Filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm Müslümanların üzerine olsun” şeklinde konuştu.

Başakşehir ‘cami sohbetleri’ başladı

Ramazan ayının içinde bir mücevher saklıdır

Ömer Döngeloğlu, sohbetinde Ramazan ayının önemine de değindi. Kur’an-ı Kerim’in Ramazan ayında indirilmeye başlandığını hatırlatan Döngeloğlu, “İnsanlara doğru yolu göstersin diye Allah, Kur’an-ı bu mübarek ayda indirmiştir. Allah, bu mübarek aya bir de mücevher saklamıştır. O da hepinizin bildiği gibi Kadir Gecesi’dir. Kadir Gecesi bir ömre bedeldir. Allah, hatalarımızın kusurlarımızın af edilmesi, günahlarımızın bağışlanması için, O’nun katında yeni dereceler elde edebilmemiz için Ramazan ayının her bir gününe, birbirini katlayan bereketleri de ayrıca saklamıştır” dedi.

Sünneti hafife almayın

Ramazan ayının ayrı feyzleri ve ibadetleri bulunduğuna işaret eden Ömer Döngeloğlu, “Günümüzde sünnet denince ‘yapılmasa da olur’ gibi algılanıyor. Bu son derece yanlıştır. Sünnet, Hazreti Peygamberin yoludur. Peygamberimizin kendi ömründen iyilik olarak yaptığı ibadetler hafife alınmamalıdır” şeklinde konuştu. Döngeloğlu, oruç tutmanın faziletlerini ise şöyle anlattı: “Oruç, kulların Allah’ın karşısında acizliğini, güçsüzlüğünü görmesini sağlayan bir ibadettir. Ramazan aynı zamanda yardımlaşmanın da ayıdır. Ramazan ayı tüm ömrümüzü kurtarabilecek bir aydır, bu nedenle bu mübarek ayı doğru değerlendirmemiz gerekir.”

Teravih namazı çıkışında cami cemaatine lokum ve şerbet ikram edildi.


Başakşehir’de ‘cami sohbetleri’ başladı ile Benzer Yazılar:

20 Mayıs 2018 Saat : 7:43

Başakşehir’de ‘cami sohbetleri’ başladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir