Başakşehir’de CHP Özgür Karabat İle Devam

Son Güncelleme: 7 Aralık 2015 - 9:40 0 Yorum Yazar:
Etiketler: ,

0 Paylaşımlar

Önemli konuların gündeme geldiği kongrede‚ birçok konuda iç muhasebe yaşandı. zaman zaman taraflar arasında yaşanan tartışmalar ortamı gerdi.
Başakşehir'de CHP Özgür Karabat İle Devam

Başakşehirde seçimlerden kan kaybederek çıkılmasının örgüt üzerinde sinir bozukluklarının yaşanması gündeme taşındı. 3000 üye sayısının olduğu ilçede sandık başına yazılacak insan bulunamaması hatta bazı sandıklarda AKP’lilerin yazıldığı dile getirildi. Kullanılan sloganların “Atom Karınca” gibi çizgi film kahramanları ile ifade ederek belirlenmesi Giyilecek elbisenin renginin etki edeceği eleştirilerek siyasetin bir çizgi film kahramanlığı olmadığını elbisenin rengi değil gerekirse elbisemizi bit pazarından alarak siyaset yapılacağı ifade edildi. Siyaset fikir eksenli yapılmalıdır. Emirle atanmak yerine parti içi demokrasinin önünü açmalıyız. 50 yaşın üzerinde siyasetin önünü tıkayan değil gençlerimizin‚ kadınlarımızın önünü açmalıyız. Ben olmasam bu partinin durumu ne olur‚ değil babanın oğlu olsa dahi iltimas geçmeden yeni insanlara yol açmamız gerekiyor.

2009’da oluşturulan ilçemizde yapılan ilk seçimlerde oy oranlarının arasındaki farkın % 7 olduğu ileriki yıllarda yapılan seçimlerde oranın artarak devam ettiği son seçimlerde ise makasın % 24’e dayandığı dile getirilirken. Başakşhir ilçemiz bilinçli eğilimle hazırlaanmasının yanında aynı eğilimle nüfus artışı yaşanmaktadır. Buna rağmen yapılan çalışmalarda önemli ölçüde oy oranlarının arttığı vurgulandı.
Solun ülkede bir algı oluşturularak oy durumunun zayıf olduğu gösterilmeye çalışılıyor. Oysa solun ülkedeki oy oranının %70 olduğu ama bu algının toplumu korkuttuğu ve bu yönetimlerin ortaya çıktığı belirtildi.

Özellikle kongreye katılan Milletvekili İlhan Cihaner her zaman çarşaf listenin daha doğru olduğunu savunuyor‚ yerleşmesi için çaba sarf ediyorum. Çünkü blok liste her zaman parti içi husumete yol açmaktadır‚ dedi. Uzun süredir uygulanmayan ve son seçimlerde uygulanan ön seçim önmeli oldu. Örneğin üstten müdahale olmasaydı‚ şimdiki ilçe başkan adayınız Özgür Karabat ilk sıralarda yer alarak vekil seçilebilecekti.
Ortadoğunun ve Ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar parti içi demokrasi anlayışını ülkemize hakim kıldığımız zaman sorunları giderebileceğiz‚ dedi.
Yapılan eleştirilere cevap veren İlçe Başkanı Kazım Özeren partililerin‚ partinin faaliyetlerinde gereken önemi ve önceliği göstermedikleri halde‚ hatta delege olduklarını bile bilmeyen insanların burada gelip bizleri eleştirmeleri doğru bulmuyorum. Herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiği vurgulayan Özeren konuşması sonunda ayakta alkışlandı.

Başkan Adaylarının konuşmalarından sonra oy kullanma işlemleri yapıldı.
Seçim sonucunda Özgür Karabat’ın başkanlığını yaptığı blok liste seçimi‚ 138 oya karşı 219 oy alarak kazandı. basaksehirrehberi.com


Başakşehir’de CHP Özgür Karabat İle Devam ile Benzer Yazılar:

7 Aralık 2015 Saat : 9:40

Başakşehir’de CHP Özgür Karabat İle Devam Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

------   SPONSOR BAĞLANTI ------ ------   REKLAM ALANI ------  

SOSYAL MEDYA TAKİP

Başakşehir KayaşehirBaşakşehir KayaşehirBaşakşehir Kayaşehir
Başakşehir Kayaşehir